Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Uzdrowiska w Karkonoszach

​Cieplice i Świeradów Zdrój to dwie uzdrowiskowe miejscowości położone w pobliżu Karkonoszy. Czynnikiem leczniczym, poza górskim klimatem, są lecznicze wody termalne.

Uzdrowisko Cieplice

Lecznicze właściwości cieplickich wód termalnych znane są od wieków. Kurort w Cieplicach założono w 1281 roku - Cieplice to jedno z najstarszych uzdrowisk na terenie Polski. Wody ze złoża Cieplice mają od 16 do 22 tysięcy lat, są termalne (ich temperatura wynosi od 37 do 87 stopni Celsjusza), słabo zmineralizowane, nasycone fluorem i krzemionką. Pobyt w Uzdrowisku Cieplice umożliwia rozgrzewanie organizmu, leczenie wielu chorób, korzystanie z zalet oraz wchłanianie dobroczynnych składników wody od zewnątrz (kąpiele, inne zabiegi z wykorzystaniem wody) oraz od wewnątrz (picie wody). Warto wiedzieć, że we wszystkich oferowanych zabiegach z zakresu wodolecznictwa wykorzystywana jest lecznicza woda termalna.

W Uzdrowisku Cieplice wykonuje się zabiegi z zakresu: wodolecznictwa, peloidoterapii, wziewań, kinezyterapii, elektrolecznictwa, światłolecznictwa.

Obiekty Uzdrowiska Cieplice

  • Pawilon Edward w Parku Zdrojowym pełni funkcje hotelowe. Mieści się tam też stołówka.
  • Dom Zdrojowy, Plac Piastowski 38. W obiekcie znajdują się: baza zabiegowa, pokoje, apartamenty, jadalnia, kiosk internetowy, hot spot, bankomat.
  • Pawilon Marysieńka, Plac Piastowski 33. Pełni funkcję hotelową.
  • Pawilon Lalka, Park Zdrojowy 2. Pełni funkcję hotelową.
  • Stoczniowiec, ul. Jagiellońska 2. W obiekcie znajdują się pokoje dla kuracjuszy, a także baza zabiegowa i jadalnia.
  • Zakład Przyrodoleczniczy dla Dorosłych w Domu Zdrojowym, Plac Piastowski 38.

Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa

Uzdrowisko Świeradów Zdrój

Historia i tradycja miasta związana jest z tzw. "świętym źródłem" porównywanym przez Leonarda Thurneyssera i Kaspra Schwenckfelda w swej jakości do wód leczniczych kurortu SPA w Belgii lub na Węgrzech. Uzdrowisko w Świeradowie istnieje od ponad 250 lat. W uzdrowisku występują wody mineralne z dodatkiem radonu - wody o nieco wyższej temperaturze i specyficznych właściwościach leczniczych. Wody ze Świeradowa stosuje się do inhalacji, kąpieli i picia. Leczenie tymi wodami wpływa na wzrost czerwonych ciałek i poziomu hemoglobiny we krwi, obniża też ciśnienie tętnicze krwi. Kąpiele radoczynne powodują wzrost przepływu krwi, dzięki czemu dochodzi do rozszerzenia sieci kapilarów u osób chorych na miażdżycę tętnic.

Specjalnością Uzdrowiska Świeradów-Zdrój jest leczenie schorzeń: narządu ruchu reumatologiczne miażdżyca tętnic obwodowych nadciśnienia tętniczego neurologiczne ginekologiczne osteoporoza

Uzdrowisko Czerniawa Zdrój

Działalność uzdrowiskowa w tej kameralnej dzielnicy Świeradowa-Zdrój rozpoczęła się w XIX stuleciu. W 1969 roku rozpoczęto tu butelkowanie leczniczej wody mineralnej "Czerniawianka", która według przeprowadzonych badań oczyszcza organizm z metali ciężkich i obniża poziom cukru we krwi. Do 1973 roku było to samodzielne uzdrowisko, obecnie stanowi częśc kompleksu uzdrowiskowego Świeradów - Czerniawa. Pryey lata miejsce to służyło przede wszystkim chorym dzieciom. W tej chwili ta część uzdrowiska otwiera się również na leczenie schorzeń u osób dorosłych. Przy Szpitalu Uzdrowiskowym działa Zespół Szkół, który równolegle z leczeniem oferuje kontynuację nauki w szkole podstawowej i gimnazjum oraz zajęcia wychowawcze w godzinach popołudniowych.

W Uzdrowisku Czerniawia-Zdrój leczy się: schorzenia górnych dróg oddechowych astmę alergie wziewne i pyłkowe.

Obiekty uzdrowiskowe Świeradów-Czerniawa

  • Dom Zdrojowy, ul. Konstytucji 3 Maja 1
  • Szpital Uzdrowiskowy Wacław, ul. Sienkiewicza 13. Obiekt pełni funkcje hotelowe, własna stołówka, baza zabiegowa, świetlica oraz winda osobowa.
  • Zakład Radoczynny, ul. Sienkiewicza 15. Baza zabiegowa.
  • Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci w Czerniawie-Zdroju, ul. Sanatoryjna 48
  • Centrum Rehabilitacji i Reumatologii Goplana, ul. Piłsudskiego 33. Obiekt pełni funkcje hotelowe, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się tu baza zabiegowa, stołówka, winda osobowa, winda towarowa, grota solna, Zakład Świerkowy.
  • Sanatorium Gracja, ul. Parkowa 3. Obiekt pełni funkcje hotelowe. Na miejscu świetlica, stołówka.
  • ​Sanatorium Słoneczko, ul. Prusa 4. Obiekt pełni funkcje hotelowe, stołówka, winda osobowa.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0