Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Schronisko Szrenica

Schronisko Szrenica - liczne szlaki piesze, nartostrady z 6 wyciągami, dośnieżane stoki oraz piękne widoki.

Schronisko Szrenica słynie z rodzinnej atmosfery i pysznego jedzenia. Według wielu górskich traperów jest to najlepiej prowadzone schronisko w Sudetach. Schronisko jest usytuowane przy głównym szlaku turystycznym (czerwonym), niedaleko granicy z Czechami. Podobnie jak bratnie schronisko na Hali Szrenickiej również tutaj znajdziemy wygodny punkt wypadowy dla naszych wycieczek. Zarówno latem, jak i zimą można znaleźć tutaj coś dla siebie – liczne szlaki piesze, nartostrady z 6 wyciągami, dośnieżane stoki oraz piękne widoki. Spod Szrenicy można wyruszyć we wszystkie cztery strony świata – strona czeska, Śnieżka, Szklarska Poręba, Wodospad Kamieńczyka to tylko kilka z wielu kierunków i atrakcji.

Zarząd schroniska dba o dobre samopoczucie turystów oferując nie tylko okolicznościowe zabawy – Sylwester, Andrzejki, czy świąteczne spotkania przy wspólnym stole, ale również zachody słońca przy grillu i możliwość zorganizowania imprez integracyjnych i spotkań konferencyjnych.

Ogromnym atutem Szrenicy jest jej klimat, który z powodzeniem może zastępować alpejski na naszych terenach. Pokrywa śnieżna zalega tutaj nawet przez 6 miesięcy w roku, często w maju można korzystać z okazji do jazdy na nartach czy snowboardzie. Mniej doświadczeni turyści powinni odpuścić sobie odkrywanie Szrenicy zimą, kiedy to pobliski krajobraz przypomina śnieżną pustynię, a warunki pogarsza wszechobecna szadź. Latem natomiast jest to jedno z piękniejszych miejsc na ziemi i w samych Karkonoszach. Rzadziej, niż Śnieżka odwiedzana Szrenica stanowi doskonały cel podróży wakacyjnej.

Jak dojść do Schroniska Szrenica?

Dużym atutem schroniska jest jego dostępność właściwie o każdej porze roku, mimo wysokości, na której się znajduje – 1362 m.n.p.m. Aby dostać się do schroniska na Szrenicy najprostszą drogą powinniśmy wybrać się z miejscowości Szklarska Poręba, gdzie możemy skorzystać z wyciągu krzesełkowego na sam szczyt Szrenicy. Piechurzy wierzący w swoje możliwości, mogą udać się na wyprawę szlakiem czerwonym prowadzącym koło Wodospadu Kamieńczyka. Obie trasy zapewniają piękne widoki. Wycieczka zajmie około 1,5 godziny.

Istnieją również możliwości dotarcia na Szrenicę z innych stron świata. Przebiega tędy szlak prowadzący od Hali Szrenickiej do Przełęczy Okraj tak zwaną Drogą Przyjaźni, w trakcie którego odwiedzamy takie atrakcje Karkonoszy, jak Śnieżne Kotły czy Śnieżka. Kolejny szlak zaprowadzi nas również spod Hali Szrenickiej, przez Szrenicę, Schronisko „Pod Łabskim Szczytem”, Śnieżne Kotły do Pielgrzymów, przez Przełęcz Karkonoską.
 

Schronisko Szrenica 

Cennik noclegów w Schronisku Szrenica


pokój 1 osobowy 45 zł/os z umywalką 50 zł/os
pokój 2 osobowy 37 zł/os z umuwalką 40 zł/os
pokój 3 osobowy 34 zł/os z umywalką 36 zł/os
pokój 4 osobowy 32 zł/os
pokój 6 osobowy 28 zł/os

Apartament 200 zł

Jednorazowa opłata za pościel 8 zł/os
Opłata klimatyczna 2,05 zł/os

* Podane ceny są obowiązują
cymi cenami wiosną 2017 roku.

Kontakt:

tel. 75 75 260 11
email: szrenica@szrenica.pl

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Komentarz:

Dodaj