Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Twarożnik

Twarożnik to charakterystyczna grupa skalna leżąca na czerwonym Głównym Szlaku Sudeckim w pobliżu Szrenicy

Twarożnik - budowa i położenie

Twarożnik położony jest zachodniej części Karkonoszy na wysokości 1320 m n.p.m., w okolicy Mokrej Przełęczy pomiędzy Szrenicą a Sokolnikiem. Przez Twarożnik przebiega granica polsko-czeska - na szczycie skałek umiejscowiony jest kamień graniczny. Twarożnik zbudowany jest z granitu karkonoskiego. W skład formacji skalnej wchodzi kilka charakterystycznych płaskich bloków skalnych, których wysokość dochodzi do 12 m. Nazwa Twarożnik wzięła się od kształtu zwieńczającej skałki, która przypomina gomółkę białego sera. Skałki są też miejscem odpoczynku na Głównym Szlaku Sudeckim. Z tego miejsca możemy podziwiać Szrenicę, Góry Izerskie oraz Kotlinę Jeleniogórską.

Jak dotrzeć do Twarożnika?

Twarożnik leży w okolicy Szrenicy na czerwonym Głównym Szlaku Sudeckim, biegnącym w kierunku Śnieżnych Kotłów i dalej w kierunku Śnieżki. Najłatwiejszym sposobem, aby dostać się w to miejsce, jest spacer czerwonym szlakiem ze Szrenicy przez skałki Trzy Świnki i dalej przez Mokrą Przełęcz. Dystans to około 1,2 km a czas potrzebny na przebycie tego odcinka, to jedynie 20 min. Druga opcją jest trasa zielonym szlakiem ze Schroniska pod Łabskim Szczytem w kierunku Mokrej Przełęczy, gdzie szlak zielony łączy się ze szlakiem czerwonym. Dystans 2 km, czas przejścia to około 50 minut.

Sprawdź komfortowe noclegi w pobliżu

Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0