Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy (846 m n.p.m) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy.

Jak dojść do Wodospadu Kamieńczyka?

Na dojście ze Szklarskiej Poręby powinniśmy przeznaczyć co najmniej dwie godziny. Szlak na trasie Szklarska Poręba – Szrenica, przy którym leży wodospad i schronisko, jest nieco forsowny, jednak niezwykle przyjemny. Aby dotrzeć do Kamieńczyka musimy udać się na drogę w kierunku Jakuszyc, tam, kierując się znakami, dotrzeć do parkingu, z którego najwygodniej rozpoczyna się wycieczkę (krótki opis wycieczki) Początkowy etap wyprawy jest bardzo łatwy, teren tutaj jest łagodny, raczej płaski. Dopiero pod koniec każdy turysta musi sforsować spore wzniesienie wyłożone kamieniami. Po drodze napotkamy stragany z pamiątkami i wielu turystów, którzy także tutaj rozpoczynają swoje wycieczki w Karkonosze.

Cennik

Opłaty specjalne za wstęp do Wąwozu Kamieńczyka:

  • Bilety jednorazowe: 8 zł normalny, 4 zł ulgowy.

  • Bilet jednodniowy dla uczestników grup z przewodnikiem górskim sudeckim 7,00 zł normalny, 3,50 zł ulgowy.
Wodospad Kamieńczyka leży na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, należy więc doliczyć opłatę za wstęp do parku (normalna: 8 zł; ulgowa: 4 zł; karnety: 3-dniowy bilet wstępu do KPN 10 zł - ulgowy i 20 zł - normalny).

Czynne: codziennie od 9.00 do 17.00.

Opis

Wodospad Kamieńczyka składa się z 3 kaskad o łącznej wysokości 27 m. Z progu spada do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka, który ma ok. 100 m długości, skalne pionowe ściany osiągają od 20-30 m wysokości, a szerokość w niektórych miejscach nie przekracza 4 m. Pod środkową kaskadą wodospadu znajduje się niewielka, po części sztucznie wykuta przez Walończyków jaskinia „Złota Jama”. Przy wodospadzie znajduje się schronisko „Kamieńczyk” i szałas "Sielanka".

Wodospad można podziwiać tak z góry, jak i z dołu. Każdy może zejść do kanionu Kamieńczyka po uiszczeniu niewielkiej opłaty i założeniu plastikowego kasku chroniącego przez odrywającymi się od zbocza kamieniami. Na samym dole, w okresie letnim, można spotkać bernardyna czekającego na turystów chętnych zrobić sobie z nim zdjęcie. Zwiedzanie samego wodospadu nie trwa długo, czas, który zechcemy na to poświęcić, zależy tylko od nas.
Sprawdź komfortowe NOCLEGI w pobliżu Wodospadu Kamieńczyka
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.


Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0