Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Skałki pod Babińcem

Skałki pod Babińcem położone są pomiędzy Szklarska Porębą a Jakuszycami

Skałki pod Babińcem budowa i położenie

Szczyt Babiniec 998 m n.p.m. położony jest w Karkonoszach i jest najdalej wysuniętym na północny zachód szczytem Śląskiego Grzbietu. W okolicy Babińca występują liczne skupiska skałek, tuż pod szczytem na jego północnym zboczu, z prawej strony patrząc z Babińca możemy podziwiać bardzo interesująca grupę skalną skałki pod Babińcem (skałki nie mają oficjalnej nazwy). Skałki zbudowane są z granitu karkonoskiego ich wysokość to około 10 metrów. Można tu zaobserwować spękania w trzech kierunkach tak zwany cios granitowy, na szczycie skałek występują także kociołki wietrzeniowe. Ze szczytu skałek możemy podziwiać wyjątkowe panoramy na Góry Izerskie (kopalnia Stanisław, Wysoki Kamień), Kotlinę Jeleniogórską oraz Karkonosze (Szrenica, Śnieżne Kotły)

Jak dojść do skałek pod Babińcem

Aktualnie na szczyt Babińca nie prowadzi żaden oficjalny szlak, co nie znaczy że nie można tam dotrzeć. Najprostszą drogą dotarcia na skałki jest pozostawienie auta na parkingu przy drodze krajowej nr 3 pomiędzy Szklarską Porębą a Jakuszycami (bliżej Jakuszyc). Parking leży tuż przy byłej nartostradzie na Babiniec, nie sposób ominąć tego miejsca jadąc autem. Skałki zlokalizowane są u góry nartostrady z jej lewej strony i są widoczne z parkingu co dokładnie pokazane jest na poniższej fotografii. Podejście pod skałki nartostradą to około 500 m i zajmie 10 minut. 100 metrów za parkingiem w stronę Jakuszyc znajduje się leśna droga, którą możemy dotrzeć na szczyt Babińca od jego tylnej strony, tę trasę polecamy wybrać mniej doświadczonym turystom, ewentualnie dla osób, które chciały by sie wybrać tam z dziećmi. Kierujemy się drogą do pierwszego rozwidlenia na którym skręcamy w prawo pod górę, docieramy do drugiego rozwidlenia na którym skręcamy w prawo i po krótkim podejściu docieramy na szczyt Babińca, ten odcinek ma długość około 1 km czas potrzebny do jego przebycia to około 20 minut. Na Babiniec możemy dotrzeć także od strony Jakuszyc byłym zielonym szlakiem, lub z Owczych Skał jednak są to dłuższe wyprawy.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0