Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Kaplica Św. Anny w Sosnówce

Kaplica Świętej Anny w Sosnówce koło Karpacza. W jej wnętrzu bije Dobre Źródło.

Kaplica Świętej Anny w Sosnówce położona jest na zachodnim, porośniętym lasem, zboczu Grabowca (784 m n.p.m.). Kaplica została pobudowana w miejscu Dobrego Źródła (zwanego też Źródłem Miłości lub Świętym Źródłem). Pierwsza, jeszcze drewniana, kaplica stała w tym miejscu już w XIII wieku. Obecny budynek pochodzi z początku XVIII-tego stulecia. Kaplica wybudowana jest na planie elipsy (10 x 14 metrów). W środku znajduje się główny ołtarz z obrazem Świętej Anny z Jezusem, Marią oraz Józefem, ambona i dwa ołtarze boczne oraz figura Świętego Wawrzyńca przeniesiona tutaj z kaplicy na Śnieżce w 1812 roku.

Jak dojść do kaplicy św. Anny?

Z Sosnówki Dolnej, przy Zbiorniku Sosnówka, do Kaplicy Św. Anny można dojść żółtym szlakiem turystycznym – na wędrówkę powinniśmy zarezerwować około godziny. 
Dojazd samochodem - z Karpacza Górnego w kierunku Sosnówki. Droga prowadzi przez las, dosyć krętymi zakrętami. Następnie ujrzeć można szeroką polanę, jeszcze przed rozwidleniem dróg do Podgórzyna i Sosnówki, należy skręcić w prawo w drogę, która kieruję do Kaplicy oraz DW Lubuszanin. Po dotarciu do ośrodka należy zostawić samochód, niestety nie ma w pobliżu wyznaczonego parkingu, dlatego należy zostawić go w pobliżu DW Lubuszanin. Potem już tylko kilka kroków dzieli turystów od Kościółka.

Co warto wiedzieć?

  • Wstęp na teren Kaplicy jest bezpłatny.

  • Kościół jest zamknięty, można do niego zajrzeć do środka przez kratę.

  • Kaplica otwierana jest tylko w dniu swojej patronki, wtedy organizowana jest również msza odpustowa.

  • W Kościółku jest możliwość organizacji ślubu.

Największą atrakcją tej kaplicy jest Dobre Źródło bijące tuż pod głównym ołtarzem kaplicy. Swe, zdrowotne, właściwości woda zawdzięcza obecności promieniotwórczego  radonu. Woda ze źródła odprowadzana jest poza kapliczkę kanałem, tak aby można ją było czerpać. Obrazy zdobiące kaplicę nie są namalowane ani na płótnie, ani na desce, ale na miedzianej blasze. Za sprawą radonu te namalowane na płótnie czy desce blakły.

W bezpośrednim sąsiedztwie kaplicy znajduje się Gospoda Dobre Źródło oraz Domek Myśliwski.

Jeżeli szukacie noclegu w górach zapraszamy do zapoznania się z ofertami noclgowymi: TUTAJ.Ostatnia aktualizacja – Październik 2022r. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.


Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0