Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Dolina Pałaców i Ogrodów - wycieczka zorganizowana

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej to jeden z najbardziej niezwykłych regionów w Europie Środkowej. Na powierzchni zaledwie 100 km2 znajdują się tu malownicze miasteczka, największe nagromadzenie pałaców w Europie oraz wspaniałe górskie krajobrazy. Dolina przeżywała czasy największego rozkwitu w XIX wieku, kiedy to pruska rodzina królewska, jej krewni oraz przyjaciele zbudowali tu swe letnie rezydencje. W rezultacie w bliskim sąsiedztwie zostały wzniesione niepowtarzalne pałace, a wokół nich niezwykle malownicze parki romantyczne. W trakcie spacerów po tych miejscach można było podziwiać majestatyczne Karkonosze ze Śnieżką górującą nad Kotliną. Po ponad 70 letniej przerwie bogactwo to odradza się, by być ponownie odkryte i docenione.
​{{name=partgallery id=208 controller=pages photos=4-0}}

Przebywając w Dolinie Pałaców i Ogrodów nie wolno również pominąć średniowiecznych zamków, kolonii domów tyrolskich, wyjętych jakby z Alp oraz bramy ze szczęk wieloryba. Nieopodal znajduje się też kościół z widokiem na Śnieżkę, do którego prowadzą kolumny z Pompejów liczące ponad 2000 lat.

Wycieczka wprowadzi nas w rzeczywistość i krajobraz wyśniony przez właścicieli XIX –wiecznych rezydencji pałacowych, a stworzony przez najlepszych architektów romantyzmu.

Odwiedzane obiekty / atrakcje:

Dolina Pałaców i Ogrodów:  Pałac Paulinum w Jeleniej Górze / Dwór Czarne / Pałac w Staniszowie / Pałac Mysłakowice / zespół Domów Tyrolskich / Kompleks Pałacowy w Bukowcu – spacer po parku / Zamek Karpniki / Kompleks Pałacowy w Łomnicy / Pałac Wojanów.

Czas trwania:

ok. 5 h
​{{name=partgallery id=208 controller=pages photos=2-5-1}}

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • cena 90 zł / osoba;

  • W okresie od 1 kwietnia do 30 września wycieczki po Dolinie Pałaców i Ogrodów odbywają się w każdą sobotę. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy. Wycieczka rozpoczyna się przy Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze o godz. 11.00;

  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca;

  • Opcja dodatkowa – wstęp do Pałacu w Łomnicy.

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

  • cena 75 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;

  • cena 60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej;

  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

  • Opcja dodatkowa – wstęp do Pałacu w Łomnicy i w Wojanowie.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0