Schronisko Pod Łabskim Szczytem - jakie ceny noclegów, jakim szlakiem do schroniska, jak dotrzeć, jak dojechać, oferta, galeria zdjęć.

Schronisko Pod Łabskim Szczytem jest jednym z częściej i chętniej odwiedzanych. Panuje tutaj nie tylko miła atmosfera tradycyjnie prowadzonego schroniska, ale głównym magnesem jest okolica. Schronisko umiejscowione jest w zasadzie u stóp Śnieżnych Kotłów, dzięki czemu stanowi dogodne miejsce wypadowe w ten rejon, ale również na czeską stronę, natomiast w zimie sprawdza się jako baza dla narciarzy. Podobnie jak inne schroniska, budynek pod Łabskim Szczytem ma swoje tradycje. Już w XVII wieku powstała tutaj pierwsza chatka pastersko-myśliwska, stanowiąca przystanek na trasie łączącej Śląsk z Czechami. Kiedy turystyka górska nabierała rozpędu, powstał, na miejscu chatki, pierwszy budynek schroniska, a kilkadziesiąt lat później dobudowano kolejny budynek, tworząc wygodny kompleks.

Jak dotrzeć do Schroniska?

Aby dotrzeć do schroniska najlepiej wyruszyć z miejscowości Szklarska Poręba, gdzie wędrówkę rozpoczynamy od jej górnej partii i ulicy Kilińskiego, którą wychodzimy z miasta. Szlak prowadzi nas leśnym duktem, obok Złotych Jam, miejsca wypłukiwania złota. Czeka nas tylko podejście wzdłuż potoku w dolinie Szrenickiego Potoku. Malownicze widoki zaczynają się po przekroczeniu potoku, a Kukułcze Skały są niejako strażnikami drogi pod samo schronisko pod Łabskim Szczytem. Oczywiście szlak tutaj się nie kończy i prowadzi wędrowca na Śnieżne Kotły i Drogę Przyjaźni.


 

Co warto wiedzieć?
  • Do dyspozycji Gości sala bufetowa z kominkiem.

  • Prąd w Schronisku dostarczany jest z agregatu prądotwórczego, którego praca jest z konieczności ograniczona do godzin popołudniowych i wieczornych. W związku z tym trzeba zaopatrzyć się w latarkę, która ułatwi ewentualne poruszanie się po obiekcie w nocy już po wyłączeniu agregatu.

  • Kuchnia oferuje całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiady, kolacje) w godzinach od 8.00 do 20.00.

  • 38 miejsc noclegowych w pokojach 1,2,4, oraz 6-osobowych. 

  • W pobliżu wyciąg narciarski.

Kilka informacji..

O fenomenie tego miejsca, zdaniem właścicieli przesądza przede wszystkim niesamowity charakter, bliski sercu każdego, prawdziwego wędrowca górskiego. Nie spotkamy tutaj hotelowych zwyczajów, ani zbędnych luksusów. Czeka na nas, natomiast, wygodna sala biesiadna, pokoje z charakterem górskiego domu i darmowy wrzątek.

Ogromnym atutem schroniska jest, wspomniana już, okolica. Spod schroniska „Pod Łabskim Szczytem” wyruszymy na wycieczkę na Śnieżne Kotły, droga prowadzi zarówno w Śnieżne Kotły, jak i ponad nie, skąd można podziwiać piękną panoramę całych Karkonoszy, jak i spotkać się z niezwykłym, wietrznym klimatem pustynnego niemalże krajobrazu. Dojdziemy stąd do przejścia turystycznego z Czechami na Mokrej Przełęczy, gdzie można rozpocząć eksplorację czeskich Karkonoszy i źródeł Łaby. Polska strona jest niemniej atrakcyjna, a reprezentuje ją Wodospad SzklarkiRozdroże Pod Wielkim Szyszakiem czy Szrenica. Wytrwali wędrowcy zatrzymując się w „Pod Łabskim Szczytem” mogą dojść praktycznie wszędzie. Warto dodać, że nie tylko latem okolicy schroniska zachęcają do przybycia, ale również zimą, gdy śnieg zalega w Śnieżnych Kotłach. Nie można, co prawda, wtedy przebywać na Śnieżnych Kotłach, ale za to każdy turysta i zapalony narciarz otrzymuje możliwość korzystania z dóbr górskich w pobliżu samego schroniska – powyżej zabudowań przebiega nartostrada „Bystra” o 2800 metrach długości. Niezapominane wrażenia czekają również turystów w nocy, kiedy to widok z okna obejmuje prawie całą Kotlinę Jeleniogórską, a przy dobrej widoczności można nawet zajrzeć ludziom w okna.

Kontakt

tel. kom. 789 808 256
email: pod.labskim.szczytem@o2.pl

Jeżeli szukacie noclegu w górach zapraszamy do zapoznania się z ofertami noclgowymi: TUTAJ.
Ostatnia aktualizacja –  Czerwiec 2022. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

2806 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 12890 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0