Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki - najbardziej znany wodospad w polskiej części Karkonoszy!

Uwaga! Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego informuje, że od 4 czerwca zamknięty będzie od poniedziałku do piątku odcinek szlaku niebieskiego prowadzący od strony parkingu przy drodze nr 3 do Wodospadu Szklarki. W weekendy szlak będzie udostępniany do wędrówek. Ekipy budowlane muszą tam dokończyć prace przy przebudowie odcinka szlaku dla niepełnosprawnych. W tygodniu dojście do schroniska Kochanówka i wodospadu będzie możliwe od południowej strony, szlakiem niebieskim, Czeską Ścieżką, do której można dojść szlakiem czarnym prowadzącym ulicą 1 Maja w Szklarskiej Porębie.  Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość i ostrożność. Utrudnienia mają potrwać do końca czerwca.

Co warto wiedzieć?

  • parking znajduje się około 15 minut spacerem od Wodospadu,

  • przy wodospadzie znajduję się małe schronisko PTTK Kochanówka,

  • zimą można zaobserwować ciekawe zjawisko - woda płynąca strumieniem w wodospadzie zamienia się w lód,

  • droga przygotowana jest również dla rodziców z wózkami i niepełnosprawnych (UWAGA! do końca czerwca 2018r. trwa remont nawierzchni).

Cennik:

  • bilet normalny 6 zł,

  • bilet ulgowy 3 zł.

Informacje ogólne:​

Jest to kaskada potoku Szklarka o wysokości 13,3 m, zwężająca się u dołu, tworzy na dnie kolisty kocioł eworsyjny. Malowniczo położona na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na wysokości 520 m npm, w środkowej części Wąwozu Szklarki. Na lewym brzegu skalnego progu znajdują się okazałe marmity. Przy wodospadzie małe schronisko PTTK „Kochanówka”. Pierwsze wzmianki o Wodospadzie Szklarki pochodzą ze średniowiecza. Z powstaniem kaskady związana jest legenda o Karkonoszu i córce szklarza, Szklarce, której imię nosi dziś przepływający potok.

Ostatnia aktualizacja – czerwiec 2018. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
 

Dojście do wodospadu

Widok spod wodospadu


 

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)