Schronisko Kochanówka - noclegi, ceny, jaki szlak wybrać, jaki czas podróży, jak dojechać, galeria zdjęć,

  • location_on Szklarska Poręba, ul. undefined

Spędzając wakacje w Karkonoszach, w okolicy Szklarskiej Poręby, warto rozpocząć zwiedzanie okolicy od wodospadu Szklarki oraz pobliskiego schroniska Kochanówka. Ten dom gościny pamięta czasy początków turystyki w Karkonoszach i jest jednym z lepiej prowadzonych schronisk w tych górach. Historia „Kochanówki” jest nieco inna od początków podobnych gościńców powstających w wyższych partiach gór. Tutaj żaden pasterz nie wypasał kóz, nikt nie potrzebowała odpoczywać po długiej wędrówce. Okolice wodospadu Szklarki były zawsze tłumnie odwiedzane z racji swego dogodnego położenia – niskie partie Karkonoszy, w dodatku przy głównej drodze, w zaciszu. Tutaj był potrzebny bufet, który z czasem ewoluował w wygodny dom gościnny z pokojami z widokiem na wodospad. Szlak prowadzący do wodospadu spod parkingu przy drodze krajowej nr 3 jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i jest pierwszym tego typu szlakiem w Karkonoszach i Sudetach Zachodnich.

Schronisko Kochanówka dysponuje 12 miejscami noclegowymi, w tym dwuosobowym pokojem z widokiem na wodospad. W schronisku dobrze zjemy, a nawet zorganizujemy imprezę okolicznościową. Atmosfera w schronisku przypomina tę, którą pozostawiliśmy w domu. Dogodne położenie „Kochanówki” jest wygodne przede wszystkim dla turystów planujących wiele wycieczek w góry oraz dla narciarzy potrzebujących odpoczynku w zaciszu. Również rowerzyści chwalą sobie „Kochanówkę” jako bazę wypadową na liczne trasy rowerowe. Nocy nie urozmaica zachód słońca, ale wodospad, którego okolica jest podświetlana.

Jak dojść do Schroniska Kochanówka?

Schronisko Kochanówka leży około 300 metrów od drogi E65 (krajowa 3), przy której zaparkujemy samochód, a także skorzystamy z bogatej oferty straganów z pamiątkami i oscypkami. Szlak do Wąwozu Szklarki i samego wodospadu prowadzi przez las. Z centrum Szklarskiej Poręby można dojść  szlakiem zielonym wzdłuż rzeki Kamienna lub szlakiem czarnym.

Warto wiedzieć!
  • Bufet czynny jest codziennie.

  • W bufecie można płacić tylko gotówką.

  • W schronisku znajdują się dwa  pokoje dwuosobowe i jeden pokój trzyosobowy.

  • Do dyspozycji Gości są dwie łazienki z prysznicami.

  • Schronisko posiada zasięg GSM  i umożliwia swoim Gościom dostęp do Wi-Fi.

  • Zwierzęta mile widziane.

Turyści odwiedzający schronisko przybywają tutaj, by podziwiać wspomniany wodospad Szklarki, który rozdziera Wąwóz Szklarki. Rzeka Szklarka spada tutaj z wysokości 13,3 metrów jedną kaskadą wprost w kolisty kocioł erozyjny. Górna krawędź wodospadu leży na wysokości 528 metrów n.p.m., a okolica porośnięta jest mieszanym drzewostanem buków i jodeł, które tworzą specyficzny mikroklimat.

Sprawdź inne NOCLEGI w okolicy!

Kontakt:

tel. 781 024 159
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
 

Galeria

Lokalizacja

1270 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 3697 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0