Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Schronisko Odrodzenie

Schronisko Odrodzenie może przenocować jednocześnie 112 osób, jest bar i pełen węzeł sanitarny. Można wybrać się na wycieczki - na Słonecznik, wodospady Srebrne Kaskady i Wodospad Myi.

Schronisko Odrodzenie jest jednym z piękniej położonych gościńców turystycznych w Karkonoszach. Sąsiaduje z czeskim schroniskiem Spindlerowa Bouda, które umiejscowione jest po drugiej stronie Drogi Przyjaźni Polsko-Czeskiej. Właśnie tą droga najłatwiej dojść do Odrodzenia praktycznie z każdego miejsca w Karkonoszach. W 3 godziny dotrzemy tutaj z Hali Szrenickiej czy spod Łabskiego Szczytu, a w mniej niż 2 godziny ze Strzechy Akademickiej czy z Samotni.

Schronisko jeszcze przed wojną było własnością pewnego Żyda, a zostało zbudowane stosunkowo późno, bo pod koniec lat 20-tych XX wieku. Gościniec od początku dobrze prosperował, w związku z czym stał się ważny dla nazistów, którzy początkowo urządzili tam schronisko dla młodzieży z Hitlerjugend, a później pokoje udostępniono niemieckim wojskowym na wypoczynek. Po wojnie i zmianie granic schronisko trafiło w polskie ręce, a obecnie jest własnością PPTK.

Schronisko umiejscowione jest niedaleko Przełęczy Karkonoskiej, nieco poniżej Małego Szyszaka. Trudne warunki bytowe w okresie zimy, często zniechęcają potencjalnych turystów przed odwiedzeniem Odrodzenia, tym bardziej, że okolica nie obfituje w nartostrady. Obecnie schronisko Odrodzenie stanowi przyjemny przystanek w trakcie wycieczek w Karkonoszach.

W schronisku może przenocować jednocześnie 112 osób, znajdziemy tam bar i pełen węzeł sanitarny. Przebywając w schronisku z powodzeniem możemy wybrać się na krótkie wycieczki – Na Słoneczniki, wodospady Srebrne Kaskady i Wodospad Myi, a także udać się do AquaParku w Szpindlerowym Młynie.

​Jak dojść do Schroniska Odrodzenie? 

Najszybszym sposobem na dotarcie do Odrodzenia jest wyprawa z Przesieki lub Borowic drogami nieoznakowanymi, trasa ma około 7 kilometrów i zajmuje 2 godziny, lub z Jagniątkowa szlakiem czarnym i czerwonym – trasa jest dłuższa o 1 kilometr i około 30 minut. Jest to droga doskonała dla turystów wymagających rytmu spacerowego, ale i posiadających orientację w Karkonoszach. Mniej pewni turyści, wybierający się na wyprawę okazyjnie, powinni wybrać bardziej malownicza trasę z dowolnego właściwie miejsca w Karkonoszach, szlakiem czerwonym, czyli Drogą Przyjaźni. Do schroniska można również dotrzeć od strony czeskiej, samochodem z miejscowości Szpindlerowy Młyn.


 

Cennik noclegów w Schronisku Odrodzenie


pokój 1 osobowy - 40 zł/os
pokój 2 osobowy - 35 zł/os
pokój 4 - 5 osobowy - 33 zł/os
pokój 6 - 8 osobowy - 30 zł/os

pokój 2 - 4 osobowy z łazienką 45 zł/os
apartament - 60 zł/os

jednorazowa opłata za pościel 7 zł/os
opłata klimatyczna 2 zł/dzień

Zniżki dla dzieci:

do 3 lat na łózku z rodzicem GRATIS
od 3 do 12 lat zniżka 50%


* Podane ceny są obowiązującymi cenami wiosną 2017 roku.
 

Kontakt:


tel. 75 75 225 46
tel. kom. +48 780 152 207
email: piotrkaczmarek2@op.pl

 

Komentarze

Pepe • 2017-05-10

Można by poprawić stan łazienek. Poza tym pokoje ok. Oferta bufetu bardzo ok. Lokalizacja wyśmienita.

Gość • 2017-06-16

Cudowne miejsce, wspaniali ludzie, uwielbiam i nieustannie tęsknię :)

Gość • 2017-06-28

Wspaniała obsługa. Super miejsce. Polecam.

szeryf z Oławy • 2017-07-20

Bardzo polecam kultowe schronisko świetna lokalizacja i atmosfera polecam pyszne naleśniki z jagodami.

Kachna • 2017-08-23

Cudowne miejsce, wspaniałe Dziewczyny z obsługi no i oczywiście czarująca p. Maria. Na pewno tam jeszcze wrócę. A wycieczek z tego miejsca można zorganizować całe mnóstwo. Bardzo polecam to miejsce

Komentarz:

Dodaj