Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

XX Karkonoskie Dni Lajtowe

Święto ludzi gór, cykliczne spotkanie sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego

Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego.

PROGRAM WYDARZENIA

Piątek, 29.11.2019 r.
sala kinowa / hotel Gołębiewski

  • 17:00-17:50 film „Piz Badile”.

  • 18:00-18:50 film „Ponad szczytami”.

  • 19:00-19.30 Krystian Madeja - wspomnienie.

  • 20.00-22.00 Wieczorek wspominkowy przy ognisku, teren Hotelu Gołębiewski (obowiązują zapisy)

Sobota 30.11.2019 r.

  • 7.00 Bieg na Śnieżkę z Robertem Jańcem.

  • 7.00 Wejście nordic walking na Śnieżkę z instruktorami Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

sala kinowa / hotel Gołębiewski

  • 10.00-10.30 Danuta Piotrowska – W lodowym świecie Trolli

  • 10.30-11.15 Magda Lassota – W cieniu Everestu

  • 11.15-11.45 dr hab. Joanna Femiak - Etyczny i antropologiczny wymiar sportów górskich

  • 11.45-12.30 Roman Abildaev – Zimowa wyprawa na K2

  • 12.30-13.30 Waldemar Kowalewski – Moje K2

  • Przerwa obiadowa

  • 15.00-15.50 Andrzej Marcisz – W tatrzańskich ścianach, na graniach i turnicach

  • 16.00-16.50 Aleksandra Taistra – WWW - wspinanie, wegetarianizm i wielowyciągi.

  • 17:00-17.15 Impro Silesia- zapowiedź wieczoru

  • 17.20-18.50 Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki, Aleksander Lwow i Przemysław Piasecki – 40 lat minęło jak 1 dzień, czyli od        zimowego Everestu po zimowe K2. Panel dyskusyjny poprowadzą Ilona Łęcka oraz Tomasz Cylka.

  • 19.00-19.20 Bogusław Magrel – XX lat Karkonoskich Dni Lajtowych

  • 19.30 Wręczenie nagrody Primus Inter Pares 2019

sala bankietowa / hotel Gołębiewski

  • 21:15- 22:00 Komediowy spektakl improwizowany – Impro Silesia

  • 22.00-1.00 Koncert zespołu Backstage

Niedziela 01.12.2019 r.
sala kinowa / hotel Gołębiewski

  • 9.30 - 11.00 Jarosław Botor (GOPR) – Medycyna górska- Nieplanowany biwak jako sytuacja zagrożenia życia (warsztaty- obowiązują zapisy)

  • 11.00-11.50 Agnieszka Bielecka – Nun, czyli 7000 m w Ladakhu

  • 12.00-12.50 Lutz Maurer – Z kamerą przez góry całego świata

  • 13.00-13.50 Read Macadam – 5.14 w Omanie i Arabii Saudyjskiej

  • 14.00-14.50 Jarosław Zdanowicz – Moja droga na Gasherbrum II

  • 15.00-15.50 Denis Urubko – Doktor House na G2

  • 16.00-17.15 Adam Bielecki – Gashermbrums exploration

Zakończenie festiwalu i rozdanie nagród.

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)