Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Wodospad Podgórnej

Wodospad Podgórnej to trzeci, pod względem wysokości, wodospad w polskiej części Karkonoszy.

Wodospad Podgórnej położony jest w sercu Karkonoszy, na wysokości 547 m n.p.m, w malowniczej Przesiece. Potrójna kaskada wodospadu ma wysokość 10 metrów, co czyni z wodospadu Podgórnej trzeci co do wielkości wodospad w polskiej części Karkonoszy. Jest to również najrzadziej odwiedzany przez turystów karkonoski wodospad, choć niewątpliwie jest bardzo malowniczy. Poniżej znajduje się mostek - dogodne miejsce do oglądania wodospadu. Do wodospadu Podgórnej najlepiej dojść z Przesieki - prowadzi do niego kilka szlaków.

Jak dojść do Wodospadu?

Droga do Wodospadu Podgórnej prowadzi z Przesieki i rozpoczyna się od rozstaju szlaków przy Walońskim Kamieniu, który znajduję się na ul. Karkonoskiej. Następnie kierujemy się szlakiem żółtym, zielonym lub czarnym, które odbijają w lewo. Po chwili dochodzimy do ośrodka Złoty Widok oraz do punktu widokowego, z którego roztacza się piękny widok na kopułę szczytową Śnieżki. Dalej pojawia się stroma w dół ścieżka, która na rozstaju odłącza w lewo czarny szlak, który doprowadza do celu. 

Jeżeli natomiast wybierzemy szlak zielony i żółty to wprowadzają one do lasu i kierują one do rozwidlenia, w tym momencie szlak żółty prowadzi dalej do Borowic, natomiast zielony doprowadza do pięknego Wodospadu Podgórnej.

Polecane obiekty noclegowe w górach!
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0