Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Szklarska Poręba Atrakcje

Szklarska Poręba to miejscowość, z której wybierzemy się zwiedzić - Góry Izerskie i Karkonosze. Szklarska mieści się u stóp Szrenicy. W okolicy zlokalizowane są również dwa wysokie, wodospady karkonoskie Kamieńczyka oraz Szklarki - częste cele wycieczek urlopowiczów zwiedzających Szklarską Porębę.

Turystyka i narciarstwo

Szklarska Poręba to miasto głównie turystyczne. Jej ożywienie mogło wytworzyć się dzięki rozwojowi środków transportu i dróg. W połowie XIX wieku skomunikowano Piechowice koło Jeleniej Góry przez Przełęcz Szklarską z Harrachovem w Czechach, a 50 lat później wybudowano linię kolejową komunikującą Tanvald z Jelenią Górą. Efektem tego było zwiększenie ruchu turystycznego w Szklarskiej Porębie. 

Aktualnie Szklarska Poręba jest ośrodkiem narciarstwa oraz turystyki rowerowej, górskiej. Organizowane są tu liczne imprezy jak narciarski Bieg Piastów odbywający się od 1976 roku, rozpropagowany przez polską biegaczkę Justynę Kowalczyk, organizowany w lutym zawody narciarskie Retro. Nowoczesny sprzęt nie jest brany pod uwagę, a poza czasami przejazdu uczestnicy zdobywają punkty za kostium, styl i ogólną postawę narciarza. Latem natomiast, na okolicznych trasach panują rowery - urządzane są turnieje Downhill, turnieje skoków rowerowych i do wody, rowerowy maraton oraz zawody BMX.

Atrakcje w okolicy

Ulubione (0)