Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Sudeckie Uzdrowiska i XIX Wieczna Arystokracja - wycieczka zorganizowana

Sudeckie uzdrowiska z leczniczymi wodami są prawdziwym skarbem Dolnego Śląska. Położone są w Cieplicach, Dusznikach, Lądku-Zdrój, Kudowie, Szczawnie, Polanicy oraz głęboko w Górach Izerskich - Świeradowie-Zdrój.

Każde z nich szczyci się niezwykłą historią, w której nie brakuje odwiedzin znanych osobistości, czy przedstawicieli arystokracji, a nawet samych królów. Są wśród nich między innymi królowa Marysieńka Sobieska, car Aleksander I, król pruski Fryderyk Wilhelm III, Fryderyk Chopin, księżna Izabela Czartoryska, prezydent Stanów Zjednoczonych John Quincy Adams.

Pływając w marmurowych basenach XIX wieczna arystokracja korzystała z dobrodziejstw wód leczniczych. Kąpieli wspólnie zażywały damy z kawalerami. W basenach zawierano znajomości, flirtowano, ale też śpiewano pobożne pieśni. Podawano kawę, czekoladę, ciasta. Po wojnach napoleońskich, które ujawniły, że wielu żołnierzy cierpi na wstydliwe dolegliwości, zaprzestano kąpieli koedukacyjnych. Białogłowy i kawalerowie kąpali się od tego czasu osobno.

Odwiedzając dolnośląskie uzdrowiska poznasz barwne historie osobistości, które tu gościły, ich zwyczaje, konwenanse, których musieli przestrzegać, kuchnię, w której gustowali oraz historie największych XIX wiecznych romansów, które się tu rozgrywały.   

W trakcie wycieczki, aby jeszcze pełniej poczuć atmosferę XIX wiecznego uzdrowiska  skosztujemy wody radoczynnej w zabytkowej hali spacerowej w Świeradowie-Zdrój.

Program:

Cieplice Śląskie-Zdrój/ Świeradów-Zdrój
 
Czas trwania: ok 6 h.

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • cena 90 zł/ osoba;

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

  • cena 75 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;

  • cena 60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca;. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0