Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Muzeum Skarby Ziemi Juna

Skarby Ziemi JUNA to wystawa zlokalizowana w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu. Znajduje się tam bogaty zbiór minerałów i kamieni szlachetnych.

Skarby Ziemi Juna to miejsce idealne dla prawdziwych miłośników minerałów. Firma ta powstała w 1989 roku, jednak po drodze musiała zmierzyć się z kilkoma niedogodnościami, jedną z nich był pożar Muzeum Ziemi Juna w 2015 roku. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób, część kolekcji została odzyskana oraz w lipcu 2015 roku, w Karpaczu powstała nowa wystawa - Skarby Ziemi Juna w Dworze Liczyrzepy. Prezentowane są tam ocalałe eksponaty oraz prywatne okazy kolekcjonerów. 

Godziny otwarcia:

  • Wystawa czynna jest codziennie od 10.00 do 17.00.

Ceny biletów:

  • Wstęp wolny.

Dodatkowo:

  • Prezentowane przez Muzeum okazy minerałów, Dolnośląskich: ametysty, kwarce dymne, fluoryty, chryzoprazy, kryształy górskie i agaty, ale również minerały z tak odległych miejsc jak Pakistan (lapis lazuli), Madagaskar (jaspisy), Maroko (kwarce) czy Kongo (malachity).

  • W tym miejscu prowadzone są również bardzo ciekawe warsztaty z minerałami w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu (Warsztaty odbywają się codziennie między godziną 11.00 a 17.00).


Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
Źródło zdjęć: skarbyziemi-juna.pl

Ulubione (0)