Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Muzeum Skarby Ziemi Juna

Skarby Ziemi JUNA to wystawa zlokalizowana w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu. Znajduje się tam bogaty zbiór minerałów i kamieni szlachetnych.

Skarby Ziemi Juna to miejsce idealne dla prawdziwych miłośników minerałów. Firma ta powstała w 1989 roku, jednak po drodze musiała zmierzyć się z kilkoma niedogodnościami, jedną z nich był pożar Muzeum Ziemi Juna w 2015 roku. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób, część kolekcji została odzyskana oraz w lipcu 2015 roku, w Karpaczu powstała nowa wystawa - Skarby Ziemi Juna w Dworze Liczyrzepy. Prezentowane są tam ocalałe eksponaty oraz prywatne okazy kolekcjonerów. 

Godziny otwarcia:

wtorek – niedziela:  10:00 – 17:00

poniedziałek: nieczynne

Bilety wstępu do muzeum:

10 zł – dzieci w wieku szkolnym

15 zł – dorośli

Dodatkowo:

  • Prezentowane przez Muzeum okazy minerałów, Dolnośląskich: ametysty, kwarce dymne, fluoryty, chryzoprazy, kryształy górskie i agaty, ale również minerały z tak odległych miejsc jak Pakistan (lapis lazuli), Madagaskar (jaspisy), Maroko (kwarce) czy Kongo (malachity).

  • W tym miejscu prowadzone są również bardzo ciekawe warsztaty z minerałami w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu (Warsztaty odbywają się codziennie między godziną 11.00 a 17.00).


Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
Źródło zdjęć: skarbyziemi-juna.pl

Znajdź nocleg w tej okolicy i zarezerwuj taniej, bez prowizji w polecanych przez nas obiektach.

Powołaj się na portal www.karkonosze.pl i zdobądź nocleg w sprawdzonych przez nas obiektach w specjalnej cenie. Dzięki rezerwacji przez tą stronę wspierasz nasze działania i pomagasz nam rozwijać ten portal dla Ciebie.

Zobacz bazę obiektów noclegowych w pobliżu atrakcji Zobacz wszystkie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0