Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Rudawy Janowickie - Nieodkryta Kraina Niezwykła - wycieczka zorganizowana

Mało kto wie, że nieopodal Karkonoszy, tak tłumnie odwiedzanych przez rzesze turystów, wśród gęstych lasów i szumiących potoków wznoszą się niezwykłe Rudawy Janowickie. Jest to jedno z najbardziej zacisznych pasm Sudetów, a jednocześnie miejsce, które oferuje wędrowcy bardzo wiele.

To tutaj wznoszą się ruiny średniowiecznego zamku, ukryte w lesie, z dala od tłumów, pobudzają wyobraźnię i napełniają chęcią do nowych odkryć na szlaku, tym bardziej, że wieczorami po murach zamkowych przechadza się niesłusznie zamordowany kiedyś kapelan. To tutaj też sięgał park romantyczny stworzony przez właścicieli pobliskiego zamku w Karpnikach, księcia Wilhelma oraz księżnej Marianny. To dzięki nim na skałach stanął mosiężny lew, który miał bronić dostępu do tego raju na ziemi.

Tutaj też stoi domek w stylu szwajcarskim, który księżna para umyśliła sobie zbudować u stóp Krzyżnej Góry. To tylko niektóre z miejsc, jakie odwiedzimy w trakcie naszej wycieczki. Dotrzemy również w góry Sokole, część Rudaw Janowickich. Pokryte mnóstwem granitowych skał, przyciągają wspinaczy z całego kraju. To tutaj właśnie swe pierwsze próby wspinaczkowe odbywali nasi znani alpiniści, wśród nich choćby Wanda Rutkiewicz.  Wejdziemy na Krzyżną Górę, z której rozpościera się niezwykły widok na całą Kotlinę Jeleniogórską.

Program:

Wycieczka piesza: ok. 10,5 km: Janowice Wlk - Zamek Bolczów - Głaziska Janowickie - Czaszka - Lwia Góra - Jańska Góra - przeł. Karpnicka - Szwajcarka - Krzyżna Góra - powrót na przeł. Karpnicką

Czas trwania: ok 5 h.

Cena: 65 zł/ os (dla grupy 8 osób)
Dla większych grup cena ulega obniżeniu.

Cena zawiera:

  • Transport,

  • Opiekę przewodnika,

  • Ubezpieczenie NNW

Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca;. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0