Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Piwnice Rajców

Lokal znajduje się w piwnicach pod Ratuszem.

Piwnice Rajców to unikatowe miejsce na restauracyjnej mapie Jeleniej Góry. Lokal znajduje się w podpiwniczeniach Ratusza. Dzięki temu bardzo łatwo można znaleźć tę niepozorną restaurację. Historia tego lokalu jest jednak bardzo długa, a pierwsze wzmianki o budynku Ratusza pochodzą z 1361 roku natomiast pierwszy lokal gastronomiczny otworzono tu w 1747 roku.
Nazwa knajpy całkowicie pasuje do wnętrza. Nie dość, że mieści się w prawdziwej piwnicy, gdzie można zobaczyć odsłonięte, grube mury, w których została urządzona to jeszcze goście mogą zasiąść przy drewnianych stołach, na drewnianych ławach. To klimatyczne miejsce jest idealne na zjedzenie obiadu oraz spotkania z przyjaciółmi.
W menu Piwnicy Rajców królują proste, ale smaczne potrawy jak lekkie sałatki, dania mięsne czy pasty. Znalazło się też miejsce dla pizzy, w tym w wersji na ciemnym cieście, co jest rzadko spotykane w restauracyjnym menu lokali w Jeleniej Górze. Restauracja otwarta jest dla gości codziennie od południa do północy.
Ulubione (0)