Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Pałac Wojanów

Na pałacowy kompleks składają się: pałac w stylu neogotyku angielskiego, stajnia, murowana stodoła i oficyna mieszkalna z XIX wieku.

Okazały Pałac w Wojanowie jest główną częścią dużego majątku folwarcznego. Powstał on na miejscu zabudowań XIII-wiecznych, w XVII stuleciu. Na pałacowy kompleks składają się, oprócz pałacu w stylu neogotyku angielskiego, także stajnia, murowana stodoła i oficyna mieszkalna z XIX w. Pałac ma trzy kondygnacje na rzucie prostokąta z okazałymi wieżami w każdym z narożników. Podobnie, jak inne tego typu majątki, również pałac w Wojanowie był wielokrotnie przebudowywany i przechodził z rąk do rąk.

Pałac Wojanów dziś

Obecnie jest w posiadaniu prywatnych właścicieli i dzięki temu Kotlina Jeleniogórska zyskuje powoli kolejny, pięknie odrestaurowany zabytek. Niezwykle zachwycające jest wnętrze pałacu, z bogato zdobioną salą balową. Warto tam jechać i oprócz zabytkowych zabudowań, obejrzeć dawny, zorganizowany w romantycznym stylu, ogród pałacowy.

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Jak dojechać do Pałacu Wojanów?

Do Wojanowa najłatwiej dojechać przez osiedle Łomnickie, przejeżdżając wcześniej obok lotniska. W Łomnicy, na skrzyżowaniu należy jechać w prawo, kierując się na Janowice Wielkie.

Co oferuje Pałac?

  • Historyczny Park idealny na organizację imprez plenerowych, kolacji grillowych, pikników oraz częstych w tym miejscu uroczystości zaślubin.

  • Restauracja Ogrodowa, której wnętrze nawiązuje do epoki romantyzmu oraz Restauracja Kasztanowa, która znajduje się w budynku Stajni. Specjałami tego miejsca jest przede wszystkim kuchnia europejska.

  • Gabinet SPA idealne miejsce na odprężenie na wysokim poziomie.

  • Organizację spotkań biznesowych, szkoleń. Przystosowane sale konferencyjne i bankietowe.

  • Liczne imprezy organizowane w Pałacu: wesela, urodziny, spotkania rodzinne, komunie, chrzciny, itd.

  • Dwa korty tenisowe ze sztuczną trawą.

  • Boisko do siatkówki.

  • Zajęcia i wycieczki Nordic Walking.

  • 18 metrowy basen z przeciwprądem i hydromasażami.

Jeżeli szukacie noclegu w górach zapraszamy do zapoznania się z ofertami noclgowymi: TUTAJ.
Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Pałac Wojanów


 

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Ulubione (0)