Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Muzeum Sentymentów

Przenieś się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuj oddech PRLu na własnej skórze

Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze. Nazwa jest nieprzypadkowa, bo pomimo że nawiązuje klimatem do PRLu, to nie ma tego skrótu w nazwie. Muzeum Sentymentów to magazyn miłych wspomnień z minionych lat, czyli przestrzeń zaaranżowana tak, aby łezka w oku zakręciła się nawet największym twardzielom. Wchodząc do Muzeum Sentymentów, przenosisz się w czasie i w jednym momencie jesteś wśród rzeczy, które pamiętasz z domu babci, rodziców czy też ze swojego pokoju.

Sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. W pokoju Prezesa i sekretariacie okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem!

Godziny otwarcia:

  • sobota i niedziela w godzinach 11-16 (w okresie październik - kwiecień);
  • codziennie w godzinach 10-18 (w okresie maj - wrzesień)
  • W okresie poza wakacyjnym Muzeum Sentymentów działa też okazjonalnie przyjmując grupy (pow. 10 osób) po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Cennik:

  • Bilet normalny – 15 zł
  • Bilet ulgowy – 10 zł
  • Bilet grupowy – 13 zł

Kontakt

Adres:
ul. Zamkowa 9, 58-530 Kowary
(daw. Fabryka Dywanów - obok głównej bramy, 1. piętro)

Telefon: 601 553 876
E-mail: kierownik@muzeumsentymentow.pl

 

Sprawdź komfortowe NOCLEGI w Karkonoszach!
Ostatnia aktualizacja - sierpnień 2020 r. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu Jelenia.info.pl nie odpowiada. Źródło informacji i zdjęć: www.muzeumsentymentow.pl

Ulubione (0)