Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Kukułcze Skały

Położone tuż przy żółtym szlaku prowadzącym do Schroniska pod Łabskim Szczytem

Kukułcze Skały - budowa i położenie

Kukułcze Skały (1053-1125 m n.p.m). położone są na zboczu Śląskiego Grzbietu w Zachodnich Karkonoszach na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Znajdują się w okolicy Szklarskiej Poręby, pomiędzy Szrenickim Potokiem a Bystrym Potokiem. Kukułcze Skały zbudowane są z granitu karkonoskiego. Tworzą je trzy główne baszty skalne o wysokości dochodzącej do 7 metrów, wokół których leżą granitowe bloki. Środkowy filar stojący pomiędzy dwoma większymi basztami nosi nazwę „Wahadło” - podobno silny wiatr potrafi je wprawić w ruch. Jak na większości karkonoskich skałek możemy tu zaobserwować procesy geologiczne oraz geomorfologiczne - między innymi występują tu spękania biegnące w trzech kierunkach, czyli tak zwany cios granitowy.

Jak dotrzeć do Kukułczych Skał?

Kukułcze Skały są bardzo łatwo dostępne: leżą przy żółtym szlaku, biegnącym ze Szklarskiej Poręby do Schroniska Pod Łabskim Szczytem, od którego są oddalone dosłownie 5 minut drogi pieszo. Aby dostać się w okolice Kukułczych Skał musimy pokonać około 5 km ze Szklarskiej Poręby (żółty szlak), na którego pokonanie potrzebujemy około 1h 30min. Możemy także wybrać zielony szlak biegnący od strony Wysokiego Mostu, leżącego na szlaku do Wodospadu Kamieńczyka, i łączy się z żółtym szlakiem w okolicy rozdroża Stara Droga. Długość tej trasy to około 6 km a czas potrzebny na jego przejście to około 2h 15min. Są to dosyć łagodne trasy, na które warto wybrać się z dziećmi.

Jeżeli szukacie noclegu w górach zapraszamy do zapoznania się z ofertami noclgowymi: TUTAJ.
Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.


Znajdź nocleg w tej okolicy i zarezerwuj taniej, bez prowizji w polecanych przez nas obiektach.

Powołaj się na portal www.karkonosze.pl i zdobądź nocleg w sprawdzonych przez nas obiektach w specjalnej cenie. Dzięki rezerwacji przez tą stronę wspierasz nasze działania i pomagasz nam rozwijać ten portal dla Ciebie.

Zobacz bazę obiektów noclegowych w pobliżu atrakcji Zobacz wszystkie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0