Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

Krucze Skały położone nad Doliną Kamiennej w okolicy Wodospadu Kamieńczyka

Krucze Skały - budowa i położenie.

Krucze Skały (718 m n.p.m.) położone są w zachodnich Karkonoszach w miejscowości Szklarska Poręba, na prawym brzegu rzeki Kamienna, która rozgranicza Karkonosze od Gór Izerskich. Krucze Skały tworzą głównie dwie granitowe baszty, których wysokość dochodzi do 30 metrów. Na skałkach możemy zaobserwować wiele ciekawych procesów geologicznych, miedzy innymi występują tu kociołki wietrzeniowe oraz cios granitowy. Na szczycie skałek istnieje punkt widokowy z którego możemy podziwiać dolinę Kamiennej, Góry Izerskie oraz górną część Szklarskiej Poręby. W obrębię skałek w sezonie letnim działa park sportów ekstremalnych, można tu ćwiczyć wspinaczkę skałkową, przejść mostkiem linowym rozwieszonym pomiędzy basztami lub zjechać ze skał „tyrolką". W okolicy skał znajduje się początek szlaku na Wodospad Kamieńczyka, który można odwiedzić przy okazji wizyty na skałkach. Ciekawostką dotyczącą Kruczych Skał jest fakt, że występują tutaj ciekawe minerały - między innymi przezroczysty i niebieski szafir, a od XII do XIX wieku trwało tu wydobycie pegmatytu.

Jak dotrzeć do Kruczych Skał?

Krucze Skały leżą na wyjeździe ze Szklarskiej Poręby, tuż przy drodze krajowej nr 3 biegnącej w stronę przejścia granicznego w Jakuszycach. W okolicy skał przebiega czerwony szlak prowadzący od dworca kolejowego w Szklarskiej Porębie Górnej w kierunku Wodospadu Kamieńczyka. W okolicy do dyspozycji jest kilka parkingów dla aut osobowych jak i autokarów. Od centrum miasta na Krucze Skały możemy dojść ulica Mickiewicza (około 1 km) lub Szosą Czeską. Opis wycieczki tu: http://www.karkonosze.pl/krucze-skaly-wodospad-kamienczyka-pl/wycieczki

Jeżeli szukacie noclegu w górach zapraszamy do zapoznania się z ofertami noclgowymi: TUTAJ.
Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0