Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Karczma Hutnika

Swojski klimat i pyszne dania kuchni polskiej.

Karczmę Hutnika można znaleźć w Szklarskiej Porębie pod adresem Kołłątaja 1, ale szukając tego miejsca warto po prostu wejść na pieszy szlak prowadzący do wodospadu „Szklarka” obok Leśnej Huty. Całkiem niedaleko znajduje się też Stara Chata Walońska. Dzięki lokalizacji w spokojnym zakątku z widokiem na góry Karczma cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród osób podążających szlakiem.

To miejsce samo w sobie jest atrakcją turystyczną, ponieważ gości witają ogromne, wyrzeźbione w drewnie postacie Karczmarza i Karczmarki. Wszędzie pojawiają się też typowe górskie motywy oraz wnętrze restauracji również nie da nikomu zapomnieć, że ta restauracja usytuowana jest u podnóża gór. Panuje to swojski klimat karczmy i dobrego jedzenia.

Warto wiedzieć, że Karczma Hutnika w 2016 roku została wyróżniona certyfikatem jakości Trip Advisor. Dzięki świetnym recenzjom od gości, którzy mieli okazję w niej już zjeść. W menu restauracji pojawia się głównie polska kuchnia. Dania tradycyjne, potrawy z grilla czy domowej roboty pierogi są najchętniej wybierane przez gości. Koniecznie trzeba zapamiętać, że w poniedziałki restauracja jest nieczynna. W inne dni tygodnia jest otwarta dla gości do 12 do 19.

Ulubione (0)