Bristolka

Cukiernia Bristolka T.R. Surowiak istnieje od 1988 roku i jest najbardziej znaną cukiernią w Jeleniej Górze. Można ją znaleźć na ulicy 1 Maja 16/18, czyli przy najczęściej odwiedzanej ulicy przez spacerujących turystów. Bristolka zlokalizowana jest na parterze uroczej kamieniczki, dzięki czemu w sezonie wiosenno-letnim przed lokalem wystawiany jest dla gości letni ogródek.

Wchodząc do Bristolki najpierw widzimy dużą ladę z wyborem ciast, bułek słodkich i pączków. Jednak dalej znajdziemy miejsce, aby usiąść i delektować się kawą do ciastka czy jagodzianki. Nie od samego początku cukiernia funkcjonuje również jako kawiarnia. Jednakże z uwagi na dynamiczny rozwój działalności po 10 latach funkcjonowania jako piekarnia i cukiernia miejsce to zostało przebudowane, a dzisiaj można cieszyć się słodkim ciastkiem jedzonym przy uroczym stoliczku.

Bristolka czynna jest codziennie w godzinach od 8 do 19 (w niedzielę od 9). Można w cukierni dokonywać nie tylko niewielkich zakupów czy zjeść ciastko, ale też zamówić torty okolicznościowe, w tym weselne. Dostępny jest katalog realizacji, a także degustacja.

Galeria

Lokalizacja

93 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 172 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0