Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Czarny Kocioł Jagniątkowski

Czarny Kocioł Jagniątkowski leży między szczytem Śmielec a dzielnicą Jeleniej Góry - Jagniątkowem. Na jego dnie znajduje się Jaworowa Łąka ze starym okazem klona jawora.

Polodowcowy kocioł położony poniżej Śmielca i nad Jagniątkowem to Czarny Kocioł Jagniątkowski, nieopodal położone są także szczyt i skały o takiej samej nazwie – Czeskie Kamienie (1416 m n.p.m). Krawędź górna Czarnego kotła sięga wysokości 1325 m n.p.m., tymczasem dno kotła leży na wysokości 1130-1150 m n.p.m. Czarny Kocioł cechują strome, granitowe ściany. W kotle tym wypływa Wrzosówka – rzeczka przepływająca przez Jagniątków. Atrakcją Czarnego Kotła jest położona na jego dnie Jaworowa Łąka – jej nazwa pochodzi od rosnącego w tym miejscu starego okazu klona jawora. W wakacyjne miesiące, na Jaworowej Łące można podziwiać żółte kwiaty arniki górskiej.

Jak dojść do Czarnego Kotła Jagniątkowskiego?

Z Jagniątkowa najłatwiej dotrzeć w rejon Czarnego Kotła Jagniątkowskiego niebieskim szlakiem w Karkonosze - do Koralowej Ścieżki, a potem czarnym szlakiem do Rozdroża pod Jaworem – podróż zajmuje niecałe 2 godziny. Kocioł można podziwiać również z Rozdroża Pod Śmielcem.

Komfortowe noclegi w pobliżu
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020 r. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0