Zamek Frydstejn - jak dojechać, jak dotrzeć, parkingi w pobliżu, ceny biletów, jakie godziny otwarcia, galeria zdjęć, położenie, historia

  • location_on Frydrychowo, ul. undefined
Zamek Frydstejn - budowa i położenie

Zamek Frydstejn położony jest w północnych Czechach w małej miejscowości Frydstejn na terenie parku krajobrazowego Czeski Raj. Został zbudowany na stromym skalnym wzniesieniu w XIV wieku. Szczyt warowni wieńczy 15 metrowa wieża, z której możemy podziwiać wspaniałe widoki na pobliską okolicę, Karkonosze, Czeski Raj, Góry Łużyckie oraz Czeską Szwajcarię. Charakterystyczne punkty które możemy dostrzec z wieży to: Cerna Hora (Karkonosze), położone w Czeskim Raju zamki Trosky, Valdstejn, Hruba Skala, oraz odległy, położony pomiędzy Czeską Lipą a Mlada Boleslav zamek Bezdez. Warownia Frydstejn składa się z trzech poziomów - na dolnym znajduje się mały dziedziniec oraz mury obronne, na środkowym znajduje się brama główna, dziedziniec oraz kilka wykutych w skale pomieszczeń mieszkalnych, na górnym, najwyższym poziomie znajduje się cylindryczna wieża z punktem widokowym. Niedaleko zamku Frydstejn, w miejscowości Mala Skala (4km) leży kolejny wyjątkowy punkt turystyczny - Zamek Vranov, do którego możemy się udać czerwonym szlakiem, mającym swój początek tuż przed wejściem do zamku Frydstejn.

Jak dotrzeć do zamku Frydstejn?

Zamek Frydstejn położony jest około 50 km od Szklarskiej Poręby. Najlepszą opcją, aby dostać się w pobliże warowni, będzie wybranie się w te miejsce własnym pojazdem. Przejazd zajmie nam jedynie 1 godzinę. Ze Szklarskiej Poręby kierujemy się w stronę przejścia granicznego w Jakuszycach, następnie główną drogą kierujemy się na stolicę Czeskiej Republiki, Pragę. Nasza droga przebiega przez miejscowości Harrachov, Tanvald, Zelezny Brod aż do miejscowości Mala Skala, w centrum której skręcamy w prawo i kierujemy się w stronę miejscowości Frydstejn (widoczne oznakowanie przy drodze, około 4 kilometrów). Tuż przed wjazdem do miejscowości położony jest parking, na którym możemy pozostawić nasz pojazd.
Cena parkingu to około 5 zł. - 1 godzina, 8 zł. - 2 godziny. Z parkingu kierujemy się czerwonym szlakiem w stronę zamku, do pokonania mamy około 800 m.

Bilety wstępu na zamek

:

  • Dzieci do lat 6 – darmowy wstęp

  • Dzieci do lat 15 – 20 koron (około 3,5 zł)

  • Studenci około, emeryci – 30 koron (około 5 zł)

  • Dorośli – 50 koron (około 8 zł)

Godziny otwarcia zamku: 
  • zamek czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 do 17:00.

Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
 

Galeria

Lokalizacja

290 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 740 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0