Zamek Bolczów - jak dojechać, jaki szlak wybrać, ile trwa podróż, ceny wstępu, zwiedzanie Zamku, historia Zamku, galeria zdjęć

  • location_on Karkonosze, ul. undefined

Zamek Bolczów. Pod koniec XIV wieku, w okolicy Janowic Wielkich, został postawiony zamek warowny Bolczów, który obecnie jest jedną z ciekawszych ruin na terenach bliskich Karkonoszy, a w dodatku dostępnych zupełnie bezpłatnie. Do ruin prowadzi pieszy szlak wśród lasu i świeżego powietrza, a w przypadku gdy dysponujemy czasem i siłami, można kontynuować wycieczkę z Janowic Wielkich przez zamek Bolczów aż do Krzyżnej Góry, z której rozpościerają się piękne widoki. Na zamku często, w sezonie letnim, urzęduje młodzież, wykorzystując ruiny jako miejsce biesiad przy ognisku. Dawniej, jeszcze przed II Wojną Światową, ruiny były nie tylko udostępnione do zwiedzania, ale również specjalnie do tego celu przystosowane – we wnętrzu znajdowała się karczma. Obecnie jedynym śladem dbałości o ruiny jest tablica informacyjna, z której można przeczytać historię zamku.

Jak dojść do zamku?

Na wycieczkę w okolicę Bolczowa najlepiej wybrać się pociągiem lub samochodem do Janowic Wielkich i stamtąd pieszo skierować się do ruin. Jeżeli dysponujemy samochodem, najlepiej również rozpocząć od „centrum” Janowic, zaparkować przed lasem i podążyć spacerowym krokiem pod bramę zamkową. Samochód można również pozostawić na parkingu na Przełęczy Karpnickiej, który znajduję się około godzinę od Zamku Bolczów.

Zwiedzanie i ceny..
  • Teren czynny jest całą dobę

  • Wejście do ruin zamku jest bezpłatne

  • W ruinach przygotowane jest miejsce piknikowe, gdzie można również rozpalić ognisko

Galeria

Lokalizacja

2061 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 4794 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0