Kompleks narciarski Śnieżka

Wyciągi i nartostrady w Karpaczu

  • location_on Karpacz, ul. undefined

Kompleks narciarski Śnieżka

  • Nartostrada Liczyrzepa – trasa przeznaczona jest dla osób doświadczonych, bardzo dobrze radzących sobie na nartach czy snowboardzie. Stromy stok o różnicy wzniesień 291 m wyposażony jest w talerzowy wyciąg narciarski o długości 846 metrów. Jest to najtrudniejsza trasa kompleksu Śnieżka.

  • Nartostrada Zbyszek – to najdłuższa z tras należących do kompleksu. Wyciąg krzesełkowy o długości 2229 metrów jest dostępny zarówno dla narciarzy jak i turystów. W trakcie kilkunastominutowej podróży można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Karkonosze. Będąc na szczycie góry Kopa można wybrać sobie różne możliwości zajazdu. Różnica wzniesień stoku wynosi 530 metrów a jego duże rozmiary pozwalają na długą, ekscytującą jazdę.

  • Nartostrada Liczykrupa – końcowy odcinek kompleksu Śnieżka. Ta długa i szeroka a przy tym łagodna trasa jest idealna dla dzieci i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zjazdowymi. Stok wyposażony jest w dwuosobowy wyciąg krzesełkowy o długości 924 metry a różnica poziomów stoku wynosi 124 m. Podróż na szczyt trasy Liczykrupa trwa około 10 minut a w jej trakcie można podziwiać piękne karkonoskie krajobrazy.

  • Nartostrada EURO – Stok jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc do sportów zjazdowych. Trasa o średnim stopniu trudności będzie idealna dla osób posiadających już pewne doświadczenie z nartami czy snowboardem i chcących podszlifować swoje umiejętności. Na stoku o różnicy wzniesień 127 m znajduje się orczykowy wyciąg talerzykowy o długości 705 metrów.

  • Nartostrada Grosik – Najtrudniejsza i najniebezpieczniejsza trasa w kompleksie przeznaczona dla doświadczonych miłośników narciarstwa oraz snowboardu. Stok wyposażony jest w dwuosobowy wyciąg orczykowy o długości 863 metry, różnica wzniesień wynosi tutaj 243 m.

  • Nartostrada Złotówka – Trasa wyposażona jest w dwuosobowy wyciąg orczykowy o długości 747 m, natomiast różnica wzniesień to 142 metry. Jest to najatrakcyjniejsza i najszersza nartostrada w całym kompleksie. Stok w najszerszym punkcie ma 400 metrów.

  • Nartostrada Jan – najkrótsza trasa kompleksu jest doskonałym miejscem dla osób chcących podszlifować swoje umiejętności zjazdowe. Na stoku znajduje się wyciąg typu Poma o długości 418 metrów. Różnica wzniesień wynosi tutaj tylko 70 metrów.   

Więcej informacji na temat Kompleksu narciarskiego Śnieżka znajdą Państwo tutaj.​
Źródło zdjęć - fanpage Kompleksu narciarskiego Śnieżka na Facebooku.

Karpacz wyciągi w mieście:

Stok Kolorowa - znajduje się w centrum miasta. Ten sztucznie dośnieżany, ratrakowany i oświetlany stok narciarski o długości 350 metrów jest idealnym miejscem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem czy snowboardem. Na stoku dostępne są dwa wyciągi orczykowe: krótszy o długości 100 metrów idealny dla dzieci i osób początkujących oraz dłuższy – 375 metrowy.

Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu a także instruktorzy narciarstwa oraz snowboardu.

Informacje i kontakt: tel. 75 76 19 098
ul. Parkowa 10, Karpacz
 

Stok Bambino-Ski - trasa narciarska zlokalizowana w centrum Karpacza. Niewielki stok o długości 100 metrów wyposażony został w wyciąg orczykowy talerzowy. Stok jest oświetlany co zapewnia komfortową jazdę nawet po zmroku. Przy wyciągu znajduje się parking samochodowy oraz restauracje. Obiekt czynny jest od godziny 9.00 do ostatniego klienta.

Informacje i kontakt: tel. 605 107 334
ul. Parkowa 1, Karpacz

 

Łosiówka - niewielki stok położony w sąsiedztwie obiektu „U Musa” przeznaczony jest dla dzieci. Na miejscu można skorzystać z pomocy instruktorów oraz wypożyczyć sprzęt narciarski. Obiekt jest oświetlony i naśnieżany. Długość wyciągu to 110 metrów a różnica poziomów wynosi 5 metrów.

Informacje i kontakt: tel. 757 616 020
ul. Parkowa 1, Karpacz


Stok narciarski Lodowiec – znajduje się przy Hotelu Karkonosze. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego, można także skorzystać z pomocy instruktorów narciarstwa lub snowboardu. Użytkownicy stoku mogą skorzystać z dwóch wyciągów orczykowych: o długości 180 metrów o różnicy poziomów 40 m oraz krótszy – 100 metrowy o różnicy wzniesień 20 m dla dzieci i osób początkujących. Obiekt czynny od 9.00 do 21.00.

Informacje i kontakt: tel. 75 76 18 277
ul. Wolna 4, Karpacz


Karpatka Ski:

  • Baby Lift – stok znajduje się przy wyciągu Karpatka-Panorama i jest idealnym miejscem dla dzieci i osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem czy snowboardem. Łagodne wzniesienie pozwala na spokojne opanowanie techniki jazdy, hamowania, zatrzymywania przed wyruszeniem na bardziej strome stoki. Trasa zjazdowa ma od 80 – 120 metrów a różnica wzniesień wynosi zaledwie 10 metrów. Na stoku znajduje się zaczepowy wyciąg narciarski o długości 80 metrów.

  • Stok Karpatka-Panorama – znajduje się przy ul. Myśliwskiej w Karpaczu. Na sztuczne dośnieżanym, oświetlonym stoku funkcjonują dwa nowoczesne wyciągi narciarskie. Długość trasy w zależności od odcinka waha się od 310 do 550 metrów a różnica wzniesień wynosi 57 m. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska, bezpłatny parking, punkty gastronomiczne. Obiekt czynny od 9.00 do 18.00.

Informacje i kontakt: tel. 600 418 885
ul. Myśliwska 2b

 

Stacja Narciarska Winterpol Biały Jar posiada podgrzewane kanapy z osłonami, które chronią od wiatru padającego śniegu. Winterpol Biały Jar oferuje 3 trasy o różnym poziomie trudności. Niebieska o długości 1100m oraz dwie czerwone – 800m i 600m. Stwarzają one idealne warunki do stawiania swoich pierwszych kroków w sportach zimowych. Szerokie, równomiernie nachylone trasy są nie tylko ratrakowane, ale także oświetlane po zmroku więc pozwalają cieszyć się wypoczynkiem od rana aż do późnej nocy. Przy wyciągu znajdują się Centrum Szkoleniowe M&M, dwie wypożyczalnie ze sprzętem narciarskim oraz ogródek dziecięcy z taśmą Sun Kid która umożliwia bezkolizyjną naukę jazdy na nartach czy snowboardzie. Wiecej informacji na temat wyciagu znajdą Państwo tutaj.

Informacje i kontakt:
tel. 601 449 545

Stok Centrum Aktywnej Rekreacji pod Śnieżką – zlokalizowany nieopodal centrum stok stanowi doskonałe miejsce do nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci i dorosłych. Obok naśnieżanej i oświetlanej trasy zjazdowej znajduje się duży 135 metrowy wyciąg orczykowy. Dodatkowo Centrum Aktywnej Rekreacji oferuje tzw. snowtubing czyli jazdę pontonami po śniegu, z torem saneczkowym i wyciągiem o długości 100 metrów. Ta atrakcja stanowi nie lada gratkę dla najmłodszych użytkowników stoku. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obiekt czynny od 8.30 – 20.00

Informacje i kontakt: tel. 602 271 204
ul. Myśliwska 13, Karpacz

 

Saneczkowa Góra – Długość wyciągu orczykowego wynosi 100 metrów. Na stoku można zjeżdżać na nartach, snowboardzie, sankach oraz specjalnych dętkach (snowtubing).

Informacje i kontakt: tel. 602 271 204

ul. Myśliwska 13, Karpacz

 

Stok Relaks – 310 metrowy stok wyposażony jest w wyciąg orczykowy o długości 278 metrów. Jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Trasa zjazdowa o różnicy wzniesień 40 metrów świetnie nadaje się do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, zarówno dla młodszych jak i starszych. Znajduje się tutaj także 66 metrowy wyciąg taśmowy „Czarodziejski Dywan” przeznaczony dla dzieci i osób początkujących. W sezonie stok jest naśnieżany oraz oświetlany, tak by umożliwić narciarzom jazdę po zmroku. Na miejscu funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska.

Informacje i kontakt: tel. 783 959 868
ul. Obrońców Pokoju 4, Karpacz

 

Czarodziejski Dywan – taśmowy wyciąg o długości 66 metrów. Jest to idealne miejsce dla dzieci oraz osób poczatkujących.

Informacje i kontakt: tel. 783 959 868
ul. Obrońców Pokoju, Karpacz

 

Stok Jumbomatic – Oświetlony i sztucznie naśnieżany stok znajduje się nieopodal centrum Karpacza. Długość trasy zjazdowej i wyciągu orczykowego wynosi 124 metry. Różnica poziomów to około 24 metry. Trasa narciarska o średnim stopniu trudności jest idealna do szlifowania swoich umiejętności zjazdowych. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia z niezbędnym sprzętem narciarskim.

Informacje i kontakt: tel. 601 554 084
ul. Obrońców Pokoju, Karpacz

 

Stok Maciuś – znajduje się tuż przy ulicy Saneczkowej, obok Hotelu Gołębiewski. Znajdujący się tutaj wyciąg orczykowy ma długość 203 metry, natomiast różnica poziomów wynosi 34 m. Stok jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem czy snowboardem. Na miejscu można skorzystać z usług instruktorów narciarstwa. Obiekt jest czynny od 10.00 do 20.00.

Informacje i kontakt: 503 131 030
ul. Saneczkowa 12, Karpacz

 

Stok narciarski Michałek – położony w Karpaczu Górnym. Łagodny stok jest idealny dla osób stawiających pierwsze kroki w zimowych sportach zjazdowych. Tutejszy jednoosobowy wyciąg orczykowy ma długość 230 metrów a różnica poziomów wynosi 23 metry. Naśnieżana i oświetlona trasa jest idealna do trenowania umiejętności zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Informacje i kontakt: 601 545 542
ul. Strażacka 2, Karpacz

 

Stacja narciarska Pod Wangiem – Długi stok mierzący 400 metrów wyposażony jest w dwa wyciągi: orczykowy o długości 170 metrów z różnicą poziomów wynoszącą 25 metrów oraz kanapa czteroosobowa o długości 400 metrów z różnicą poziomów równą 55 metrów. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego, można również skorzystać z pomocy instruktorów narciarstwa i snowboardu. Przy stoku znajdują się dwa, darmowe parkingi.

Informacje i kontakt: tel. 601 571 195
ul. Szkolna 5a, Karpacz

 

Żółwik – wyciąg orczykowy o długości 70 metrów. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska oraz snowtubing.

Informacje i kontakt: tel. 537 679 370
ul. Szkolna 7, Karpacz

Galeria

Lokalizacja

2198 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 3524 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0