Wodospad Podgórnej - Jak dotrzeć, jaki czas podróży, jak dojechać, szlaki na wodospad.

  • location_on Przesieka, ul. undefined

Wodospad Podgórnej położony jest w sercu Karkonoszy, na wysokości 547 m n.p.m, w malowniczej Przesiece. Potrójna kaskada wodospadu ma wysokość 10 metrów, co czyni z wodospadu Podgórnej trzeci co do wielkości wodospad w polskiej części Karkonoszy. Jest to również najrzadziej odwiedzany przez turystów karkonoski wodospad, choć niewątpliwie jest bardzo malowniczy. Poniżej znajduje się mostek - dogodne miejsce do oglądania wodospadu. Do wodospadu Podgórnej najlepiej dojść z Przesieki - prowadzi do niego kilka szlaków.

Jak dojść do Wodospadu?

Droga do Wodospadu Podgórnej prowadzi z Przesieki i rozpoczyna się od rozstaju szlaków przy Walońskim Kamieniu, który znajduję się na ul. Karkonoskiej. Następnie kierujemy się szlakiem żółtym, zielonym lub czarnym, które odbijają w lewo. Po chwili dochodzimy do ośrodka Złoty Widok oraz do punktu widokowego, z którego roztacza się piękny widok na kopułę szczytową Śnieżki. Dalej pojawia się stroma w dół ścieżka, która na rozstaju odłącza w lewo czarny szlak, który doprowadza do celu. 

Jeżeli natomiast wybierzemy szlak zielony i żółty to wprowadzają one do lasu i kierują one do rozwidlenia, w tym momencie szlak żółty prowadzi dalej do Borowic, natomiast zielony doprowadza do pięknego Wodospadu Podgórnej.

Polecane obiekty noclegowe w górach!
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

6783 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 19621 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0