Wodospad Mumlawy - szlak do wodospadu, jak dotrzeć, czas podróży, galeria zdjęć.

  • location_on Harrachov, ul. undefined

Mumlava to górski potok w czeskich Karkonoszach. W pobliżu Harrachova (około 1,5 kilometra na wschód od centrum miejscowości) znajduje się Wodospad Mumlawy (czes. Mumlavský vodopád). Kaskada ma wysokość około 10 metrów i jest bardzo szeroka. Woda górskiego potoku spada z granitowych bloków tworząc na dole głębokie kotły eworsyjne zwane Czarcimi Okami (czes. Čertova oka). Wodospad można podziwiać albo z tarasu widokowego albo z małego mostka na Mumlawie.

Jak dojść do wodospadu Mumlawy?

Najłatwiej z Harrachova - szlakiem niebieskim z centrum miejscowości w kierunku schroniska Labská bouda bądź szlakiem żółtym łączącym części Harrachova: Rýžoviště i Nový Svět. W pobliżu znajduje się schronisko Mumlavská bouda i lubiana restauracja wycieczkowa "U lišáka" - jest więc gdzie zregenerować siły przed dalszą wędrówką. Droga ta jest asfaltowa, dlatego jest to bardzo dobra perspektywa dla osób starszych oraz rodzin z wózkiem.


Autem, czy pociągiem?
  • Autem - nieopodal dworca autobusowego w Harrachovie znajduję się płatny parking, z którego od razu wchodzi się na most nad drogą (niebieski szlak), ten spacer do samego wodospadu zajmuję około 20 minut.

  • Pociągiem - przejazd ze Szklarskiej Poręby Górnej do stacji Harrachova. Ze stacji do wodospadu dzieli odcinek około 5 km, jej przejście zajmuje około 1,5 godziny.

Sprawdź komfortowe noclegi w pobliżu

Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Wodospad Mumlawy

Galeria

Lokalizacja

3348 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 7847 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0