Trzy Świnki - jakim szlakiem najlepiej dojść, jaki czas podróży, dlaczego Trzy Świnki, galeria zdjęć.

  • location_on Szklarska Poręba, ul. undefined
Trzy Świnki budowa i położenie

Trzy Świnki w Karkonoszach to zespół granitowych skałek, które położone są po obu stronach czerwonego, głównego szlaku karkonoskiego, na południowym zboczu Szrenicy. Wysokość położenia skałek to 1290 m n.p.m. Trzy Świnki otoczone są gęsto zimozieloną kosodrzewiną.

Jak  dojść do Trzech Świnek?

Najłatwiej dojść do Trzech Świnek ze Szklarskiej Poręby szlakiem czerwonym - czas przejścia to około 2 godzin. Można też iść szlakiem żółtym do schroniska Pod Łabskim Szczytem, a stamtąd szlakiem zielonym w kierunku Szrenicy - taka wędrówka zajmie około 3 godzin.

Skąd nazwa "Trzy Świnki" dla granitowych skał?

Racjonalnym wyjaśnieniem tego zjawiska są skomplikowane procesy geologiczne - erozje, wietrzenie. Kiedy w odpowiedni sposób przyjrzymy się tym skałom i dodamy do tego trochę wyobraźni, na pewno zaobserwujemy bajkowe Trzy Świnki. Nie jest to jednak zbyt atrakcyjna opowieść zwłaszcza dla najmłodszych turystów, dlatego powstało wiele ciekawych legend, oczywiście ze znanym w Karkonoszach - Duchem Gór, który na pewno wyjaśni skąd "tak na prawdę" wzięły się Trzy Świnki w Karkonoszach. Przed tą podróżą, każdy rodzic powinien zapoznać się z tą legendą, aby dobrze wyjaśnić dzieciom powstanie tych skał.

Jeżeli szukacie noclegu w górach zapraszamy do zapoznania się z ofertami noclgowymi: TUTAJ.
Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
 

Galeria

Lokalizacja

774 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 2768 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0