Szwedzkie Skały - jak dotrzeć, gdzie rozpocząć podróż, ile trwa podróż, jaki szlak wybrać, galeria zdjęć.

  • location_on Przesieka, ul. undefined

W środkowej części Karkonoszy, na północno-wschodnim stoku Śląskiego Grzbietu, znajdują się Szwedzkie Skały. Obecnie trochę zapomniane, kiedyś były bardzo często odwiedzanym miejscem i uważanym za jedno z najpiękniejszych w Karkonoszach.

Są to dwie skalne wieże mające 30 metrów wysokości, położone w dolinie Myi na poziomie 880 m n.p.m. Zbudowane są z granitu karkonoskiego, tworzącego spękane ciosowo ściany.

Ze Szwedzkich Skał rozciąga się wspaniały widok na Śląski Grzebiet wraz z widocznym na nim Słonecznikiem oraz pogórze Karkonoszy i wyłaniający się z drzew Zamek Chojnik.

Według wielu miłośników alpinizmu jest to doskonałe miejsce do wspinaczki, dzięki wspaniale wykształconym ścianom z filarami i rysami. Często można tam spotkać członków Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego.

Jak dotrzeć?

Dotrzeć na Szwedzkie Skały można podążając Drogą Chomontową lub wyruszając asfaltową drogą, rozpoczynającą swój bieg przy Cmentarzu jeńców wojennych w Borowicach, do których można dotrzeć autobusem linii nr 4, najlepiej jednak przyjechać tu własnym samochodem. Do Szwedzkich Skał nie prowadzi żadny szlak turystyczny.
Galeria

Lokalizacja

773 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 2147 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0