Schronisko Na Stogu Izerskim - jak dojechać, jak dojść do schroniska, jaki szlak wybrać, noclegi i ich ceny w Schronisku, galeria zdjęć.

  • location_on Świeradów-Zdrój, ul. undefined

Stóg Izerski jest, zaraz po Smreku, jednym z najwyższych szczytów Gór Izerskich i wznosi się na wysokość 1107 metrów n.p.m. Na północnowschodnim zboczu, a więc po polskiej stronie gór, znajduje się schronisko na Stogu Izerskim, powstałe w 1924 roku dzięki działalności fundacji Schaffgotschów. Budynek schroniska jest niezwykle interesujący architektonicznie, stylistyką przypomina nieco budynki, które można spotkać w Alpach. Schronisko jest częścią Głównego Szlaku Sudeckiego oraz, jednocześnie, najdalej na zachód wysuniętym schroniskiem w Sudetach. Wielką atrakcją jest panorama roztaczająca się z tarasu schroniska – widzimy stąd Obniżenie Świeradowa, Pogórze Izerskie oraz Grzbiet Kamieniecki. Schronisko na Stogu Izerskim znajduje się pod zarządem PTTK, oferuje 73 miejsca noclegowe w salach kilku i wieloosobowych. Bardziej wymagający goście mogą korzystać z dwóch, specjalnie przygotowanych pokoi, przeznaczonych dla dwóch osób, z pełnym węzłem sanitarnym. Wspaniała atmosfera panuje w sali kominkowej, gdzie często organizowane są spotkania z właśnie przebywającymi gośćmi, kuchnia oferuje smaczne i niedrogie wyżywienie. W schronisku z powodzeniem można zorganizować imprezę okolicznościową czy obóz.

Okolice schroniska są atrakcyjne o każdej porze roku – zimą w Izerach dominują narciarze, natomiast latem nietrudno napotkać zorganizowane wycieczki piesze – schronisko jest spacerowym celem kuracjuszy świeradowskich. Niedaleko schroniska (około 30 minut drogi) znajduje się wyciąg narciarski Świeradowiec, okolica poprzecinana jest szlakami turystyki pieszej i rowerowej. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jak dojśc do Schroniska Na Stogu Izerskim?

Zielonym szlakiem dotrzemy do schroniska z Czerniawy, natomiast czerwonym ze Świeradowa i dalej do Szklarskiej Poręby. Trasa pomiędzy schroniskiem a Świeradowem to około dwugodzinny spacer. Można równiez wjechać kolejką gondolową ze Świeradowa Zdroju.

Widok na Schronisko Na Stogu Izerskim

 

 

Cennik Noclegów w Schronisku na Stogu Izerskim
  • pokój 2 osobowy z łazienką -  60 zł/os

  • pokój 4 - 5 osobowy z umywalką - 45 zł/os

  • pokoje wieloosobowe - 35 zł/os

  • jednorazowa opłata za pościel - 8 zł/os

Kontakt:

tel. 75 75 22 110
email: stogizerski@op.pl

Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

498 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 2244 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0