Schronisko na Hali Szrenickiej - cenniki, jak dojechać, jak dojadę, szlaki, oferta schroniska.

  • location_on Szklarska Poręba, ul. undefined
Jak dojść do Schroniska na Hali Szrenickiej?

Dojście na Halę Szrenicką najwygodniej rozpocząć w miejscowości Szklarska Poręba, a precyzyjniej, od Szklarskiej Poręby Górnej. Wybieramy szlak czerwony, który poprowadzi nas przez wąskie dno doliny Kamiennej, miniemy Krucze Skały, dużą atrakcje tej okolicy, następnie kamienistą, leśną droga podejdziemy do Wodospadu Kamieńczyka, a stąd już prosto na Halę Szrenicką. Piękne widoku czekają na nas u zwieńczenia wędrówki. Trasa obejmuje tylko 5,5 kilometra drogi i trwa około 1 godzinę i 45 minut.

Noclegi na zboczu najwyższego szczytu w Karkonoszach.

W tym schronisku znajdują się ponad 100 miejsc noclegowych. Pokoje 1 i 2 osobowe oraz 3 – 5 i 6 – 8 osobowe.

CENY ZA NOCLEGI W TYGODNIU  (OD NIEDZIELI DO CZWARTKU)

POKÓJ TURYSTYCZNY
1 osobowe                     – 60 zł /os./doba
2 – 3 osobowe             – 55 zł /os./doba
4 – 5 osobowe             – 50 zł /os./doba
6, 8, 14 osobowe      – 45 zł /os./doba

POKÓJ Z UMYWALKĄ  – 70 zł /os/doba

POKÓJ Z ŁAZIENKĄ (APARTAMENT)  – 80 zł /os/doba

CENY ZA NOCLEGI W WEEKENDY (OD PIĄTKU DO NIEDZIELI)
DŁUGIE WEEKENDY, ŚWIĘTA, WAKACJE, FERIE

POKÓJ TURYSTYCZNY
1 osobowe                     – 70 zł /os./doba
2 – 3 osobowe             – 65 zł /os./doba
4 – 5 osobowe             – 60 zł /os./doba
6, 8, 14 osobowe      – 55 zł /os./doba

POKÓJ Z UMYWALKĄ  – 80 zł /os/doba

POKÓJ Z ŁAZIENKĄ (APARTAMENT)  – 90 zł /os/doba

– Dzieci do lat 5 nie korzystające z dodatkowego łóżka  – bezpłatnie
– Opłata miejscowa – 2,50 zł /os/doba
– Jednorazowa opłata za komplet pościeli – 12 zł /os
– Akceptujemy zwierzęta opłata za psa – 20 zł /doba
– Zniżka dla członków PTTK na nocleg – 20%

Ceny zawierają podatek VAT
W związku z inflacją ceny mogą ulec zmianie

Noclegi

Bazę noclegową stanowi schroniska stanowi ponad 100 miejsc do spania. Dostępne sa pokoje 1 i 2 osobowe oraz 3 – 5 i 6 – 8 osobowe. Ceny zaczynają się już od 45 zł w pokojach wieloosobowych. Do dyspozycji gości jest bufet, gdzie można zjeść pożywne śniadania oraz klasyczne polskie obiady w dobrych cenach.

Nasze pokoje

Przygotowaliśmy dla naszych Gości pokoje o różnym standardzie turystycznym, a także o podwyższony standardzie – apartamenty – posiadające umywalki. Odnowione ogólnodostępne łazienki i toalety podnoszą standard i komfort turystów.

W tym miejscu można zjeść bardzo dobre posiłki, które są serwowane w bufecie wyłącznie ze świeżych i naturalnych składników. W menu znaleźć można śniadania, dania główne, zupy, naleśniki, pierogi, dodatki, napoje gorące. Po ciężkiej wędrówce warto zatrzymać się na chwilę relaksu i doładowania energii właśnie w tym schronisku.

W tym miejscu na nudę nie można narzekać!

Dla Gości udostępniane jest wiele atrakcji:

  • plac zabaw dla najmłodszych z widokiem na góry,

  • dla trochę starszych taras słoneczny z panoramą Gór Izerskich,

  • schronisko zapewnia bezpłatne Wi - Fi,

  • recepcja jet czynna całą dobę,

  • wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz bezpośredni dostęp do stoków,

  • ping pong, piłkarzyki,

  • trzy osobne sale z telewizorami LED,

  • akceptacja zwierząt,

  • możliwość płatności kartą.

Historia tego schroniska rozpoczyna się już w XVIII wieku, kiedy na miejscu obecnego budynku powstał mały szałas pasterski. Lata rozwoju turystki, a także zawieruchy wojennej doprowadziły do stanu obecnego, czyli dużego budynku z ponad 100 miejscami noclegowymi, salami rekreacyjnymi i bufetami, a także sauną fińską i własnym wyciągiem orczykowym. W chwile przed wojną, chatka pasterska, będąca już sporych rozmiarów gospodarstwem agroturystycznym, stała się wysokiej klasy hotelem. Z tym miejscem wiąże się pewien rekord – w latach 70-tych XX wieku pożar strawił znaczna cześć górnej kondygnacji schroniska uniemożliwiając przyjmowanie gości. Jednak, po długim planowaniu, w ciągu 4 miesięcy zakończono odbudowę znacznej części zniszczonego budynku – w ten sposób ustanowiono rekord, jeszcze żaden z górskich budynków nie został tak szybko odbudowany i to w miesiącach zimowych. Obecnie schronisko funkcjonuje w podobny sposób, jak inne tego typu placówki. Organizowane są zabawy okolicznościowe – Sylwester czy Andrzejki, turyści mogą odpoczywać tutaj kilka chwil, a także kilkanaście dni. Piechurzy spragnieni kontaktu ze światem znajda ukojenie w kafejce internetowej.

Schronisko leży w bardzo dogodnym miejscu Karkonoszy – stanowi doskonały punkt startowy dla każdego turysty planującego dłuższy pobyt w górach, natomiast zimą schronisko znajduje się w zasadzie w samym sercu stoku narciarskiego. Każdy, kto planuje urlop w Szklarskiej Porębie, powinien rozważyć możliwość nocowania właśnie na Hali Szrenickiej, gdzie nie tylko piękne widoki i hula wiatr, ale każdy turysta znajdzie miłą atmosferę. Dużym atutem schroniska jest możliwość negocjowania cen, a także wspomniane już położenie wśród nartostrad i dróg rowerowych. Właściciele schroniska wspierają każdy rodzaj aktywności turystycznej, w związku z czym dysponują przechowalnią rowerów i nart, serwisem sprzętu, a także wypożyczalnią. Ruch turystyczny w tej okolicy odbywa się w wielu kierunkach – granica czeska, Izery, wschód, masa szlaków rowerowych, pieszych i nartostrad, Śnieżne KotłyWodospad Kamieńczyka itp. itd.


Schronisko na Hali Szrenickiej zimą

Przed schroniskiem

Kontakt:

tel. 75 753 32 70
email halaszrenicka@op.pl

Sprawdź inne NOCLEGI w pobliżu
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

1054 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 2875 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0