Schronisko Kamieńczyk - noclegi, jakie ceny noclegów, którym szlakiem do schroniska, jak dojechać, jak dotrzeć, galeria zdjęć.

 • location_on Szklarska Poręba, ul. undefined

Wodospad Kamieńczyka, przy którym znajduje się schronisko Kamieńczyk, jest najwyższym wodospadem w Sudetach po Polskiej stronie. Woda spada tutaj kaskadami z 27 metrów wysokości tworząc malowniczy widok i wspaniałe warunki rekreacyjne. Szlak prowadzący do wodospadu jest jednym z najczęściej odwiedzanych ze względu na stosunkowo łagodne podejście i zjawisko, jakim jest wodospad. Za jedną z kaskad, środkową, znajduje się jama sztucznie wykuta przez Walończyków poszukujących ametystów i pegmatytów, grota ze względu na swój rodowód jest nazywana Złotą Jamą. Jeszcze przed II Wojną Światową Kamieńczyk był pomnikiem przyrody, funkcjonowało tutaj duże schronisko o sporym znaczeniu turystycznym. W latach dwudziestych zarządca schroniska był Franz Adolph, który w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju sportów zimowych w Karkonoszach. Z jego inicjatywy powstał tor bobslejowy i skocznia narciarska w Szklarskiej Porębie.

Jak dojść do Schroniska Kamieńczyk?

Aby dotrzeć do Schroniska Kamieńczyk musimy udać się ze Szklarskiej Poręby na drogę w kierunku Jakuszyc, tam, kierując się znakami, dotrzeć do parkingu (płatny), z którego najwygodniej rozpoczyna się wycieczkę. Początkowy etap wyprawy jest bardzo łatwy, teren tutaj jest łagodny, raczej płaski, pod koniec zaczyna się spore wzniesienie wyłożone kamieniami. Czas dojścia od parkingu do schroniska to około 30 minut.

Oferta
 • 19 miejsc noclegowych w pokojach dwu i trzyosobowych.

 • Doskonała baza wypadowa w górne partie Karkonoszy zarówno na wycieczki piesze, jak i rowerowe.

 • Nieopodal dużo tras narciarskich (biegowych i zjazdowych).

 • Do dyspozycji Gości bufet oraz sala z kominkiem.

 • Przy schronisku szałas z ogniskiem i barem, po ciężkich wędrówkach można się w nim zrelaksować przy dobrym piwie i kiełbasce z ogniska.

 • Możliwość zorganizowania imprezy plenerowej (niezależnie od pogody).

Cennik noclegów w Schronisku Kamieńczyk
 • w ofercie znajduję się 5 pokoi dwuosobowych

 • pokój trzyosobowy (łazienka na dwa pokoje) - 50 zł/os

 • pokój dwuosobowy (łazienka i podwójne łóżko) - 65 zł/os

 • przy większej grupie możliwe są 4 dostawki - 45 zł/os


 


Obecnie wodospad stanowi enklawę ścisłej ochrony, a schronisko straciło na znaczeniu. Tuż po wojnie majestatyczny budynek schroniska pełnił funkcję strażnicy pogranicznej, później na powrót stał się ośrodkiem wypoczynkowym. Jednak w latach osiemdziesiątych budynek strawił pożar. Obecnie możemy korzystać z kilku pokoi i dwudziestu miejsc noclegowych, które powstały za sprawą starań obecnych zarządców. Powoli, z niewielkiego, sezonowego bufetu, Schronisko Kamieńczyk znowu stało się ważnym punktem na mapie Sudetów. Schronisko Kamieńczyk dysponuje pokojami dwuosobowymi z łazienkami, salą jadalna z kominkiem oraz szałasem - (kurną chatą) doskonałym miejscem na imprezy.
 

Sprawdź inne oferty NOCLEGOWE w okolicy!
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Kontakt

Szklarska Poręba
tel. 75 75 260 85

Galeria

Lokalizacja

1581 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 4564 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0