Projekt Arado - zaginione laboratorium Hitlera - cennik, godziny otwarcia, jak dojechać

  • location_on Jelenia Góra, ul. undefined

Czy mieliście okazję odkrywać tajemnice z czasów wojny? Czy zwiedzaliście podziemną fabrykę? Czy wiecie kim był Kazimierz Leski i dlaczego nosił mundur niemieckiego generała? Jeśli nie, to koniecznie musicie odwiedzić „Projekt Arado - Zaginione laboratorium Hitlera” w Kamiennej Górze, jedną z najnowocześniejszych podziemnych tras turystycznych w Polsce.

Co kryją podziemia? Unikalne w skali Europy eksponaty - części pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, a nawet niemieckiej enigmy. Tajemnicze konstrukcje i... Tajemnica Wojskowa! Przyjedźcie!

Kamienna Góra położona jest na Dolnym Śląsku, w połowie drogi między Wałbrzychem a Jelenią Górą. To pełne tajemnic miasteczko w czasie II wojny światowej zostało podziurawione podziemnymi kompleksami niczym ser szwajcarski dziurami. Dziś wiemy o dziesięciu podziemnych obiektach, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Wydrążyli je rękoma robotników przymusowych – Niemcy. Między innymi po to, by docelowo umieścić w nich biura projektowe i fabryki produkujące najnowocześniejsze konstrukcje lotnicze i broń.

W tym czasie Kamienna Góra była jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego - w byłych fabrykach włókienniczych umieszczono między innymi biuro projektowe firmy ARADO, w którym skonstruowano najsłynniejszy samolot odrzutowy II wojny światowej – Arado 234 Błyskawica i mityczny samolot skrzydło Arado 555.

Kompleks zlokalizowany jest w centrum Kamiennej Góry, przy ulicy Lubawskiej 1a. Do kompleksu i parkingów (od 20 do 200 metrów od kompleksu) prowadzą z każdej strony miasta specjalne drogowskazy.

Czas i zasady zwiedzania Zwiedzanie kompleksu trwa około 50 minut.

Wejście do podziemi tylko z przewodnikiem- usługa wliczona w cenę biletu.

Ze względu na niską temperaturę (ok. 7°C przez cały rok) i wysoką wilgotność powietrza wewnątrz obiektu zalecamy zabranie ciepłej odzieży.

Trasa jest dostosowywana do wieku uczestników.

Pozycja GPS:
50.779828,16.029511

Godziny otwarcia podziemi:

W sezonie zimowym od 15 listopada do 15 kwietnia: 

  • od poniedziałku do niedzieli 10:00-17:00

W sezonie letnim od 16 kwietnia do 14 listopada: 

  • od poniedziałku do niedzieli 10:00-18:00

W miesiącach marzec-kwiecień oraz październik-grudzień czas oczekiwania na przewodnika uzależniony jest od intensywności ruchu turystycznego (max. 30 min). W przypadku rezerwacji możliwość ustalenia indywidualnego terminu zwiedzania podziemi. 

Preferowany kontakt telefoniczny: 512 561 292 lub za pomocą poczty elektronicznej projekt@arado.pl

Ceny biletów:
  • Normalny - 17 zł

  • Ulgowy - 12 zł (za okazaniem legitymacji) - Bilet ulgowy przysługuje dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów oraz rencistów.

  • Bilet dla grup zorganizowanych - 10 zł

  • Bilet rodzinny - dziecko 12 zł, dorosły 15 zł (przynajmniej 2 dzieci i 2 dorosły).

  • Karta dużej rodziny 12 zł (od osoby).

Przewodnik wliczony w cenę biletu!

Ostatnia aktualizacja – luty 2020. 
Informacje i zdjęcia na podstawie strony https://projektarado.pl. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

1533 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 4968 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0