Park i Dwór w Bukowcu - jak dojechać, co warto zobaczyć, kawiarnia, ceny, galeria zdjęć, atrakcje na terenie Parku

  • location_on Bukowiec, ul. undefined

Park i Dwór w Bukowcu. Ich dzieje sięgają XIV stulecia, kiedy to powstała wieś Bukowiec i pojawiła się konieczność zbudowania domu rodowego rodziny von Zeidlitz. Ogólny zarys niegdysiejszego budynku jest ciągle widoczny, pomimo że na jego miejscu stanął inny, dużo większy majątek, stający się częścią rozbudowanego folwarku, usytuowanego wśród parkowych zarośli. Pod koniec XVIII w. pałac przeszedł w ręce światłego właściciela, który nadał mu specyficzny ton i wygląd. Od tej pory dwór charakteryzuje styl neoklasycystyczny, park zyskuje nowe okazy roślin, folwark zyskuje na znaczeniu i wielkości. Po wojnie pałac był siedzibą technikum rolniczego, a później stał się Uniwersytetem Ludowym, służącym bezrobotnym. Obecnie jest własnością Związku Gmin Karkonoskich. Niestety nie zachowały się zabudowania folwarczne, można jednak podziwiać wspaniały park angielski i bryłę pałacu.

Jak dojechać?

Aby dotrzeć do pałacu trzeba z Jeleniej Góry kierować się na Mysłakowice, stąd na Kostrzycę, gdzie trzeba odbić na Bukowiec. Karpacz oddalony jest o 7 km, a Szklarska Poręba o ok. 20 km.

Kawiarenka w Artystycznej Stodole

Na terenie Parku i Dworu w Bukowcu mieście się Artystyczna Stodoła, w której jest Kawiarenka, gdzie oprócz pysznej kawy można kupić wydawnictwa oraz pamiątki regionalne. Kawiarenka czynna jest od maja do października codziennie w godzinach 10 - 18.

Zwiedzanie Parku

Wstęp do Parku jest bezpłatny, a na zwiedzanie warto poświęcić około 2 godziny, tak aby w pełni poznać Park w Bukowcu. Dla grup zorganizowanych proponowane jest zwiedzanie z Przewodnikiem, natomiast dla miłośników nocnyc wycieczek, ciekawą propozycją jest spacer z pochodniami. Kontakt w tej sprawie pod numerem +48 502 212 882 lub mail biuro@dolinapalacow.pl. 

Atrakcje na terenie Parku
  • Pawilon Herbaciarni

  • Wieża Widokowa

  • Opactwo

  • Łódki na Stawie Kąpielnik

  • Warsztaty Pilates

  • Geocaching - zabawa dla poszukiwaczy skarbów

  • Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego

  • Możliwość zorganizowania urodzin dla dzieci

Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

3023 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 9455 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0