Karkonoskie Tajemnice - godziny otwarcia, cennik biletów, galeria zdjęć

  • location_on Karpacz, ul. undefined

Karkonoskie Tajemnice są nową atrakcją na terenie Karpacza. Obiekt zbudowany został w miejscu odkrycia wiekowego kostura Ducha Gór.

W Karkonoskich Tajemnicach, położonych u podnóża Śnieżki, każdy Odwiedzający ma okazję poznać historie i legendy związane z Karkonoszami.

W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki Odwiedzający otrzymają prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody.

W podziemiach Karkonoskich Tajemnic, zaaranżowanych przez cenionych artystów; w tym Dariusza Milińskiego (twórcę Zamku Legend Śląskich), Igora Morskiego (wybitnego grafika, którego prace zdobiły okładki takich tytułów prasowych jak: Wprost, Charaktery, Focus czy Newsweek), Wiktora Wiktorczyka (twórcę Teatru Klinika Lalek) Odwiedzający mają możliwość poznania najwspanialszych przekazów, które wyrosły z karkonoskiej ziemi, m.in. historii o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów i bogactw naturalnych – Walończykach, legend przedstawiających Ducha Gór czy niesamowity korzeń mandragory. Fakt, iż ekspozycja jest interaktywna, sprawia, że stajemy się częścią tajemniczego i magicznego świata Władcy Karkonoszy.

W siedzibie Ducha Gór, strzeżonej przez największą w Polsce rzeźbę Władcy Karkonoszy swoje miejsce znaleźli m.in. tajemniczy kostur, niezwykli hutnicy szkła, magiczny sekretarzyk Ducha Gór, smocza harfa z niewidzialnymi strunami, alchemiczna komnata Czterech Żywiołów czy okazy najbardziej niesamowitych owadów żyjących w najbliższym otoczeniu Karkonosza.

Dzięki osiągnięciom współczesnych technologii, za pośrednictwem gry świateł, dźwięku i zapachu, a także dzięki wybitnemu rzemiośle artystycznemu, Odwiedzający mają okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach.

Wizyta w Karkonoskich Tajemnicach to świetny i przyjemny sposób na przyswajanie wiedzy o regionie i jego historii, przy jednoczesnym podziwianiu pięknych widoków. 

Warto zaznaczyć, że Karkonoskie Tajemnice zdobyły Pierwsze miejsce w plebiscycie „7 Nowych Cudów Polski” National Geographic Traveler, Nagrodę Starosty Jeleniogórskiego „Liczyrzepa” w dziedzinie turystki, w kategorii „Najlepszy Produkt Turystyczny” oraz pierwsze miejsce w Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska w kategorii Atrakcja Turystyczna.
 


Czynne:

  • codziennie od 10:00 do 18:00

Ceny biletów:

  • dorośli – 21,00 zł

  • dzieci – 17,00 zł

  • zorganizowane grupy – 12,00 zł (ulgowy)


Do dyspozycji zwiedzających jest także kawiarnia, gdzie można miło spędzić czas przy filiżance kawy.


Karkonoskie Tajemnice
Karpacz - Centrum, ul. Mickiewicza 1a 
tel. 75 76 19 999

www.karkonoskietajemnice.pl
www.facebook.com/karkonoskietajemnice


Aktualizacja - luty 2020. Za zmiany redakcja serwisu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

513 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 1828 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0