Kalevala - Lapońska wioska w sercu Karkonoszy

  • location_on Borowice, ul. undefined

Kalevala to projekt prawdziwej lapońskiej wioski, typowej dla  regionu Finlandii. W wiosce czeka na gości wiele typowo skandynawskich atrakcji – między innymi namiot Wikingów z wyposażeniem, fińskie sauny, namioty lavvu, beczki kąpielowe oraz chaty z grillami. Odwiedzić można również Dom Muminka oraz prawdziwe renifery.

Co ciekawe, Domek Muminka będzie można także wynająć, a wykonał go własnoręcznie Matti Kivijarvi z Finlandii.

Wybór Borowic oraz Karkonoszy na siedzibę lapońskiej wioski nie jest przypadkowy - znajdująca się tutaj przyroda w wielu elementach przypomina tą spotykaną w Skandynawii.

Wszystkie elementy konstrukcyjne są robione w Finlandii, z fińskiego drewna, a przy budowie zatrudniono pracowników z Finlandii. Niebywałą atrakcję stanowią również wiszące namioty

W Kalevali część namiotów będzie z północnej Norwegii, część z Polski, ale wykonanych przez Michała Siedleckiego, który pracował jak twórca namiotów do serialu BBC Wikingowie.

Nie lada gratką będą pokazy zorzy polarnej, realizowane w technologii okularów VR. Filmy nagrane kamerą 360 stopni będzie można oglądać siedząc na dworze, na leżaku z kocem i dobrą czekoladą w kubku oraz skandynawską muzyką w słuchawkach.

Projekt zdobył akceptację rządu Finlandii. Nic dziwnego, skoro wizyta w wiosce przybliża gościom historię, kulturę oraz obyczaje fińskie.

W znajdującym się w Kalevali sklepie będzie można nabyć produkty z Finlandii, m.in. słynne Finnish Baby Boxy, czyli wyprawki dla dzieci w formie pudełka.

Kontakt:

Michał Makowski
Tel. 791 589 644

ul. Lapońska 1
58-564 Borowice

Źródło zdjęć: oficjalny fanpage Lapońskiej wioski na portalu Facebook.

Galeria

Lokalizacja

1626 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 5542 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0