Dolina Białej Łaby - jak dojść, jaki szlak wybrać, gdzie rozpocząć wędrówkę, czy jest dostępny nocleg, restauracja, galeria zdjęć

  • location_on Karkonosze, ul. undefined

Jest to obowiązkowa pozycja dla turystów. Ta dolina polodowcowa w czeskiej części KPN jest jedną z najpiękniejszych. Wycieczka w stronę Doliny Białej Łaby to idealna okazja na zapoznanie się z czeskimi Karkonoszami. Po polskiej stronie szczyty są równie piękne jak po czeskiej, jednak szlaki, które prowadzą do ich osiągnięcia są dużo bardziej strzeliste, a ich zbocza strome. Natomiast po czeskiej stronie drogi są łagodniejsze, niezbyt skaliste i piętrzą się kolejnymi pasmami. 

Jak dostać się do Doliny Białej Łaby?
  • Jedną z możliwośći jest zielony szlak rozpoczynający się w Karpaczu Górnym (dolna stacja wyciągu na Kopę), następnie docieramy na Kopę, kolejno do Domu Śląskiego, potem kierujemy się w stronę Lucni Bouda i po przejściu jeszcze jednego odcinka jesteśmy na miejscu.

  • Następny szlak, którym na pewno dotrzemy do Doliny Białej Łaby jest szlak żółty, a trasa wygląda następująco: Przesieka (O.W.: Chybotek- szlak niebieski), Przełęcz Karkonoska, Holmanka, Dolina Białej Łaby. 

Coś na ząb..

Kiedy dotrzemy już na miejsce warto zatrzymać się w schronisku Bouda U Bileho Labe (1014 m.n.pm). Jest ono położone w centralnej części Doliny, a widok jaki się z niego roztacza to istny cud natury! W restauracji na głodnych turystów czekają czeskie przysmaki oraz słynne czeskie piwo. Dla tych najbardziej zmęczonych polecany jest nocleg w tym cudownym miejscu.

Źródło zdjęć: liberecky-kraj.cz

Galeria

Lokalizacja

348 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 1342 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0