Czarny Kocioł Jagniątkowski- jakim szlakiem dojść najlepiej, jak dotrzeć, ile trwa podróż.

  • location_on Jagniątków, ul. undefined

Polodowcowy kocioł położony poniżej Śmielca i nad Jagniątkowem to Czarny Kocioł Jagniątkowski, nieopodal położone są także szczyt i skały o takiej samej nazwie – Czeskie Kamienie (1416 m n.p.m). Krawędź górna Czarnego kotła sięga wysokości 1325 m n.p.m., tymczasem dno kotła leży na wysokości 1130-1150 m n.p.m. Czarny Kocioł cechują strome, granitowe ściany. W kotle tym wypływa Wrzosówka – rzeczka przepływająca przez Jagniątków. Atrakcją Czarnego Kotła jest położona na jego dnie Jaworowa Łąka – jej nazwa pochodzi od rosnącego w tym miejscu starego okazu klona jawora. W wakacyjne miesiące, na Jaworowej Łące można podziwiać żółte kwiaty arniki górskiej.

Jak dojść do Czarnego Kotła Jagniątkowskiego?

Z Jagniątkowa najłatwiej dotrzeć w rejon Czarnego Kotła Jagniątkowskiego niebieskim szlakiem w Karkonosze - do Koralowej Ścieżki, a potem czarnym szlakiem do Rozdroża pod Jaworem – podróż zajmuje niecałe 2 godziny. Kocioł można podziwiać również z Rozdroża Pod Śmielcem.

Komfortowe noclegi w pobliżu
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020 r. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

2045 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 5031 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0