Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Warsztaty dla dzieci w Karkonoszach i okolicy

W tym roku w czasie ferii zimowych pogoda w wyższych partiach Karkonoszy jest idealna, by dzieci mogły się cieszyć śniegiem i zakosztować prawdziwej zimy.

WARSZTATY DLA DZIECI W KARKONOSZACH I OKOLICY

W tym roku w czasie ferii zimowych pogoda w wyższych partiach Karkonoszy jest idealna, by dzieci mogły się cieszyć śniegiem i zakosztować prawdziwej zimy. W dolinach śniegu mniej, za to różnorodność dostępnych zajęć duża. Dzieciaki mogą ciekawie spędzić czas, poznać nasz region, a przy tym dać rodzicom chwilę dla siebie, dzięki bogatej ofercie warsztatów, odbywających się w regionie karkonoskim i okolicach.

Oto niektóre z nich:

KARKONOSKI PARK NARODOWY (Karpacz / Szklarska Poręba)

Karkonoski Park Narodowy jak co roku przygotował wiele ciekawych propozycji.Wśród nich są zarówno zajęcia plastyczne jak i terenowe. Podczas warsztatów stacjonarnych w Szklarskiej Porębie dzieci poznają zwyczaje wilków, zbudują wulkan, zagłębią się w świat owadów, by poznać kilku zabawnych jego przedstawicieli jak np. kusaczek cuchnąc czy trajkotka czerwona. Natomiast w trakcie warsztatów terenowych wyruszą na poszukiwanie tropów zwierząt Karkonoskiego Parku Narodowego, poznają negatywny wpływ działania człowieka na przyrodę oraz wyruszą na wędrówkę na rakietach śnieżnych.

HUTA JULIA (Piechowice) 

Już od średniowiecza nasz region słynął z produkcji szkła. Bogate tradycje szklarskie kontynuuje Huta Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach, która proponuje warsztaty z grawerowania i zdobienia szkła, w trakcie których dzieci zgłębiają tajniki obróbki tegodrogocennego niegdyś kruszcu. Ozdobiony przedmiot będzie niepowtarzalną pamiątką lub prezentem dla kogoś bliskiego.

GALERIA CERAMIKI MAGIC ART GALLERY (Dobków)

Szklarstwo to nie jedyne rzemiosło, w którym będzie można spróbować swych sił. Galeria Ceramiki Magic Art Gallery z Dobkowa zaprasza na zajęcia, w trakcie których dzieci doświadczą magii powstawania ceramiki, dowiedzą się jak działa piec do wypieku ceramiki. Zajęcia będą połączone z konkursem na najciekawszą pracę z gliny. Galeria prowadzi również warsztaty jogi dla dużych i małych.


MUZEUM ZIEMI JUNA (Szklarska Poręba) / SKARBY ZIEMI JUNA (Karpacz)

Karkonosze od wieków przyciągają poszukiwaczy skarbów. Skarby Ziemi Juna z Karpacza oraz Muzeum Ziemi Juna ze Szklarskiej Poręby przygotowało ciekawe warsztaty, podczas których będzie można wcielić się w prawdziwych średniowiecznych poszukiwaczy złota i kamieni szlachetnych. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w płukaniu złota oraz wydobyciu minerałów z fragmentów skał.
fot. Julita Sochacka

VILLA GRETA (Dobków i okolice)

Na poszukiwanie agatów i innych minerałów będzie można wyruszyć w ramach  warsztatów organizowanych przez Villę Greta w Dobkowie  . Poza tym będzie można wziąć udział w warsztatach piernikarskich (to już w Starej Kraśnicy) oraz w warsztatach indyjskiego stemplowania na tkaninach.

LEŚNA SZKÓŁKA (Kopaniec)

Leśna Szkółka z Kopańca przygotowała  cykl warsztatów, dzięki którym dzieci nauczą się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów, będą poszukiwać grzybów i porostów z lupą oraz poznają problem migracji i dokarmiania ptaków. Na dzieci czekają zabawy edukacyjno-ruchowe, zajęcia z języka angielskiego w lesie oraz joga.

SUDECKA ZAGRODA EDYKACYJNA (Dobków), warsztaty dla grup

 Specjalną ofertę dla grup przygotowała Sudecka Zagroda Edukacyjna. W ramach „Laboratorium z klimatem” za pomocą doświadczeń i zabawy uczestnicy będą mogli poznać problemy klimatu, moc żywiołów ognia i wody oraz tajemnice powietrza.

Zapraszamy na Ferie w Karkonosze! Inne atrakcje można znaleźć na: http://www.karkonosze.pl/atrakcje

Ulubione (0)