Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Singletracki w Karkonoszach

Długo wyczekiwane zrównoważone trasy rowerowe w Karkonoszach

Nareszcie powstaje w Karkonoszach to, na co mieszkańcy tych terenów czekali bardzo długo – zrównoważone trasy rowerowe, zwane Singletrackami. Projekt ich budowy nabiera rozpędu i coraz bardziej realnych kształtów.

Twórcy, pracujący przede wszystkim w terenie, skończyli już wyznaczanie tak zwanych korytarzy i obecnie zajmują się flagowaniem tras.

Jedną z osób wspierających cały projekt i jego realizację jest Maja Włoszczowska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim. Partnerami projektu są miasto Jelenia Góra, gmina Podgórzyn, miasto Piechowice, Nadleśnictwo Śnieżka, Nadleśnictwo Szklarska Poręba oraz Karkonoski Park Narodowy.

Prezentacja projektu miała miejsce na początku grudnia w Miejskim Domu Kultury w Sobieszowie. Cała koncepcja spotkała się z pozytywnymi reakcjami i wszyscy miłośnicy wycieczek rowerowych nie mogą się już doczekać, kiedy wyruszą przetestować trasy. Planowany termin zakończenia projektu budowlanego to luty 2018.

Cały projekt zakłada powstanie w sumie ponad 40 km zrównoważonych tras rowerowych. Orientacyjny przebieg singletracków możecie zobaczyć na poniższych mapach.

Projekt został opracowany i jest realizowany przez POMBA – Polish Mountain Bikers Alliance, czyli sojusz rowerzystów, którzy początkowo działali lokalnie, w Sudetach, jako Fundacja Rowerowe Sudety, a obecnie obszar ich działalności obejmuje całą Polskę.

Informacje, mapy oraz zdjęcia pochodzą ze strony www.pomba.pl.

Przebieg tras z podziałem na pętle

Przebieg tras z podziałem na poziomy trudności

Ulubione (0)