Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Schronisko na Hali Szrenickiej

Schronisko na Hali Szrenickiej to duży budynek - ponad 100 miejsc noclegowych, sale rekreacyjne i bufety, a także sauna fińska i własny wyciąg orczykowy.

Historia tego schroniska rozpoczyna się już w XVIII wieku, kiedy na miejscu obecnego budynku powstał mały szałas pasterski. Lata rozwoju turystki, a także zawieruchy wojennej doprowadziły do stanu obecnego, czyli dużego budynku z ponad 100 miejscami noclegowymi, salami rekreacyjnymi i bufetami, a także sauną fińską i własnym wyciągiem orczykowym. W chwile przed wojną, chatka pasterska, będąca już sporych rozmiarów gospodarstwem agroturystycznym, stała się wysokiej klasy hotelem. Z tym miejscem wiąże się pewien rekord – w latach 70-tych XX wieku pożar strawił znaczna cześć górnej kondygnacji schroniska uniemożliwiając przyjmowanie gości. Jednak, po długim planowaniu, w ciągu 4 miesięcy zakończono odbudowę znacznej części zniszczonego budynku – w ten sposób ustanowiono rekord, jeszcze żaden z górskich budynków nie został tak szybko odbudowany i to w miesiącach zimowych. Obecnie schronisko funkcjonuje w podobny sposób, jak inne tego typu placówki. Organizowane są zabawy okolicznościowe – Sylwester czy Andrzejki, turyści mogą odpoczywać tutaj kilka chwil, a także kilkanaście dni. Piechurzy spragnieni kontaktu ze światem znajda ukojenie w kafejce internetowej.

Schronisko leży w bardzo dogodnym miejscu Karkonoszy – stanowi doskonały punkt startowy dla każdego turysty planującego dłuższy pobyt w górach, natomiast zimą schronisko znajduje się w zasadzie w samym sercu stoku narciarskiego. Każdy, kto planuje urlop w Szklarskiej Porębie, powinien rozważyć możliwość nocowania właśnie na Hali Szrenickiej, gdzie nie tylko piękne widoki i hula wiatr, ale każdy turysta znajdzie miłą atmosferę. Dużym atutem schroniska jest możliwość negocjowania cen, a także wspomniane już położenie wśród nartostrad i dróg rowerowych. Właściciele schroniska wspierają każdy rodzaj aktywności turystycznej, w związku z czym dysponują przechowalnią rowerów i nart, serwisem sprzętu, a także wypożyczalnią. Ruch turystyczny w tej okolicy odbywa się w wielu kierunkach – granica czeska, Izery, wschód, masa szlaków rowerowych, pieszych i nartostrad, Śnieżne Kotły, Wodospad Kamieńczyka itp. itd.

Jak dojść do Schroniska na Hali Szrenickiej?

Dojście na Halę Szrenicką najwygodniej rozpocząć w miejscowości Szklarska Poręba, a precyzyjniej, od Szklarskiej Poręby Górnej. Wybieramy szlak czerwony, który poprowadzi nas przez wąskie dno doliny Kamiennej, miniemy Krucze Skały, dużą atrakcje tej okolicy, następnie kamienistą, leśną droga podejdziemy do Wodospadu Kamieńczyka, a stąd już prosto na Halę Szrenicką. Piękne widoku czekają na nas u zwieńczenia wędrówki. Trasa obejmuje tylko 5,5 kilometra drogi i trwa około 1 godzinę i 45 minut.

Schronisko na Hali Szrenickeij zimą

Przed schroniskiem


 

Cennik noclegów w Schronisku na Hali Szrenickiej


Pokoje turystyczne:

6-8 osobowe - 30 zł/os
3-5 osobowe - 33 zł/os
2 osobowe - 35 zł/os
1 osobowe - 40 zł/os

pokój z umywalką - 45 zł/os
apartament - 60 zł/os

Dla dzieci do lat 12 zniżka - 50%
Pościel opłata jednorazowa - 7 zł

* Podane ceny są obowiązującymi cenami wiosną 2017 roku.

Kontakt:

tel. 75 753 32 70
email halaszrenicka@op.pl

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarz:

Dodaj