Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

"GĄSKA" Nikołaja Kolady

w reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka

Drodzy Widzowie, zapraszamy już 3 marca na  kolejną PREMIERĘ Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze  - "GĄSKA" Nikołaja Kolady w reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka.

W „Gąsce” (tytuł oryginalny „Kurica”) Kolady zwierciadło jest podwójne. Pamięta on bowiem, że jest nim, od stuleci, także teatr, w którym dzieje się akcja sztuki. Teatr, na dodatek, to w tym wypadku nie tylko scena dramatyczna w Dechowsku. To także wplecione w kwestie bohaterów cytaty z dramatów Czechowa i liczne do nich odniesienia – z tytułem na czele. Drób (Gąska czy Kura) zastępuje tu przecież słynną Czechowowską Mewę. – Cóż za znamienne obniżenie lotów! Choć tu i tu teatr i aktorstwo w roli głównej. Signum temporis.

„Gąska”, dając wykonawcom fenomenalny materiał do kreacji, śmieszy do łez.

Ale też, zgodnie z najlepszymi wzorami rosyjskiej komedii, przeraża. Jest, jak w słynnym powiedzonku – i smieszno, i straszno. Lecz nie tylko w tym wyrafinowaniu jej smak i jakość. Gdyby tak było, mielibyśmy do czynienia jedynie ze świetną rodzajówką. To, co w tym tekście najbardziej frapujące, to zadawane przez autora pytania: co jest tu teatrem, grą, a co rzeczywistością pozasceniczną?; czy wszyscy jesteśmy skazani na bycie aktorami – niekoniecznie na scenie? Pytania, które z mocą odkręconego na cały regulator, uprzykrzającego życie bohaterów, radiowęzła przekraczają barierę rampy.

Bilety: bilet premierowy: 40 zł, bilet normalny: 30 zł, bilet ulgowy: 20 zł (uczniowie, studenci, emeryci i renciści posiadający aktualne legitymacje), Promocje dostępne wyłącznie w kasie Teatru: „bilet czwartkowy”: 15 zł (bilet zakupiony w każdy pierwszy czwartek miesiąca na dowolny spektakl z repertuaru Teatru– z wyłączeniem premier), bilet dla pary: 50 zł, bilet grupowy: 19 zł (min. 10 osób), bilet dla grup szkolnych: 10 zł,


Termin: 13.04.2018 r, godz. 19.00
Miejsce: Teatr im. C.K. Norwida, scena ul. Krótka 3 (Kino Grand)

Informacje pochodzą ze strony www.jeleniagora.pl

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)