Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach tu zobaczysz wiele dolnośląskich pałaców w miniaturze - np Pałac w Mysłakowicach, Miłkowie, Zamek Czocha oraz makietę części Karkonoszy ze Śnieżką.

Jedna z karkonoskich atrakcji to znajdujący się w Kowarach to Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Znajduje się on na terenie dawnej fabryki dywanów w Kowarach - utworzony został w 2003 roku. W cenie biletu zawarta jest opieka przewodnika, który opowie o poszczególnych budowlach i zapozna z historią Dolnego Śląska. Miniatury odwzorowane są z bardzo dużą dokładnością w skali 1:25. Można tu zobaczyć wiele dolnośląskich pałaców - np Pałac w Mysłakowicach, Miłkowie, Zamek Czocha, dom Gerharta Hauptmanna z Jagniątkowa i wiele, wiele innych. Dodatkowo Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska prezentuje makietę części Karkonoszy ze Śnieżką i znajdującymi się na niej charakterystycznymi budynkami. To jedyny model wykonany w skali 1:50 - ze względu na duży, odtwarzany obszar.

Park Miniatur Zabytków Dolnego ŚląskaPark Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
ul. Zamkowa 9, 58-530 Kowary
tel. 75 752 22 42, 661 699 699
Park czynny jest codziennie w godzinach od 09:00 do 18:00.
W sezonie zimowym od 09:00 do 17:00
 
Zwiedzanie parku z animatorem trwa około 1 godziny.
Ludzie spędzają tu zazwyczaj do 1,5 godz.

W cenie biletu zostaną Państwo oprowadzeni po naszym Parku przez wykwalifikowanego animatora, który w przystępny sposób przedstawi krótką historię odwiedzanych obiektów, włącznie z ciekawostkami i legendami z nimi związanymi.

Czy można robić zdjęcia?

 Wręcz trzeba!!! Fotografowanie i filmowanie jest w cenie biletu, ponieważ najwspanialszą pamiątką, jaką można wynieść z naszego Parku są zdjęcia miniatur, które do złudzenia przypominają oryginalne budowle, a my sami stojąc obok i spoglądając na nie z lotu ptaka, możemy poczuć się jak prawdziwi Guliwerzy.

Co więcej...

Bilet do Parku Miniatur jest całodniowy, więc kupując raz wejściówkę można spędzać pośród miniatur całe godziny i niczego Państwu nie zabraknie. Na terenie mamy kawiarnie pełną ciast, deserów, aromatycznej kawy, gorącej czekolady i wielu innych pyszności. Nie brakuje u nas również Bistro z wyśmienitymi goframi, hamburgerami z zapiekankami, hot-dogami itp.

Specjalnie do Państwa otworzyliśmy także sklep "Polskie i Czeskie Souveniry" z regionalnymi pamiątkami okolicznych rzemieślników i czeskimi zabawkami, których głównym bohaterem jest sławny Krecik.

Dodatkowo w okresie letnim uruchomiliśmy ogromną atrakcje dla rodzin z dziećmi, jaką jest PAŁACOWA BAWIALNIA, pełna dmuchanych zamków, pałaców, wodnych rowerków, zjeżdżalni i wielu, wielu innych atrakcji. 

 

Ceny biletów wstępu do Parku Miniatur: 

 • osoby dorosłe: 25 zł
 • seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 23 zł
 • młodzież od lat 14-18: 21 zł
 • dzieci do lat 14: 19 zł
 • Grupy powyżej 15 osób- 10% zniżki a jeden opiekun na grupę ma wstęp wolny.
 • Parking, toalety, przewodnik oraz fotografowanie są nieodpłatne.
 • Osoby poniżej jednego metra wzrostu wstęp wolny.
 • Oprowadzamy mówiąc po polsku, angielsku, niemiecku, czesku, rosyjsku i francusku.

Ceny biletów z 10% zniżką dla grup liczących powyżej 15 osób i posiadaczy Voucherów.

 • osoby dorosłe: 22,50 zł
 • seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 20,70 zł
 • młodzież od lat 14-18: 18,90 zł
 • dzieci do lat 14: 17,10 

Honorujemy też kody MyBenefit  Tekst alternatywny

 

Przy Parku znajduje się również "Pałacowa Bawialnia", w której dzieci mogą skakać i zjeżdżać wewnątrz nadmuchanych zamków i pałacyków.

"Pałacowa Bawialnia" będzie czynna do 1 czerwca do 1 października.

Komentarz:

Dodaj