Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Międzynarodowa Gala Operowo - Operetkowa

Wykonawcy:
SWIETŁANA KALINICZENKO - sopran (Ukraina)
wybitna śpiewaczka operowa, sopran liryczno-koloraturowy, solistka Opery Sląskiej w Bytomiu. 
Podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Zachwyca widzów głosem, elegancją, wdziękiem i temperamentem. Doskonale czuje repertuar najwybitniejszych kompozytorów z dziedziny opery i operetki. Z ogromną erudycją wciela się w poszczególne role, dbając o to, by opowiadana przez nią historia przemówiła do wszystkich. Po mistrzowsku posługuje się trudną techniką wokalną, wymagającą nie tylko niezwykłej lekkości, ale także precyzyjnej intonacji i bezwzględnej kontroli nad oddechem.


ALBERTO PROFETA - tenor (Wlochy) - GOŚĆ SPECJALNY
Niezwykle utalentowany włoski tenor, obdarzony fenomenalnym głosem o aksamitnej barwie i szlachetnym brzmieniu. Najważniejszym wieloletnim nauczycielem i „wokalnym ojcem” młodego śpiewaka był wybitny tenor wszech czasów Luciano Pavarotti. Mistrz Pavarotti bardzo lubił przekazywać swoją wiedzę pięknego śpiewu „belcanto”. Najbardziej utalentowanym i ambitnym uczniom pomagał w rozwoju kariery, brał w swoje koncerty, organizowane nie tylko we Włoszech, a i w całym świecie.
Orchestra kameralna KYIV FANTASTIC ORCHESTRA to nowa nazwa Państwowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy. Kameralny skład muzyków orkiestry - to są utalentowani artyści i profesjonaliści, których oklaskiwali widzowie wielu krajów świata. Z towarzyszeniem KIEV FANTASTIC ORCHESTRA występowały takie gwiazdy światowe, jak Montserrat Caballe, Jose Carerras, Sumi Jo, Dmitri Hworostowski, Alessandro Safina

WITALIJ FIZER - Dyrygent

MICHAŁ CZAPLICKI - konferansjer, lektor oraz reporter Telewizji Polskiej.

Zabrzmią największe hity operowe, operetkowe, a także pieśni neapolitańskie i ukraińskie. 

Tej gali nie można przegapić! 
Będzie to prawdziwa uczta duchowa!
Gratka dla wytrawnych miłośników i melomanów muzyki klasycznej!

Bilety: 45 zł

Termin: 10.03.2018 r., godz. 18.00
Miejsce: Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

Informacje pochodzą ze strony www.jeleniagora.pl

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)