Kanał YouTube

Michałowice

Karkonosze - Michałowice zimąMichałowice, jeżeli wierzyć legendzie, powstały w XVII w. – założone przez trzech braci Michałów. Mieli to być religijni wygnańcy z Czech po wojnie XXX-letniej. W tamtym okresie, w Czechach, zaszła rekatolicyzacja i protestantom zabierano majątki i nadawano je niemieckim osadnikom. Wielu Czechów odnalazło w owym czasie kryjówkę w Karkonoszach.

Michałowice leżą u podnóża Karkonoszy, z pięknym widokiem na Wielki Szyszak i Śnieżne Kotły. Niedaleko znajdują się niższe grzbiety przykładowo Grzybowiec lub Drewniak. To odpowiednia baza wypadowa do turystyki po Karkonoszach – przykładowo na Wielki Szyszak idzie się ok 135 minut. Tyle samo pochłania wędrówka do Zamku Chojnik lub schroniska pod Łabskim Szczytem. Karkonosze są również przyjazne rowerzystom – wytyczonych jest tutaj wiele tras, po jakich mogą się poruszać fanatycy dwóch kółek – nawet w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Urządzane są w tej okolicy również turnieje kolarstwa górskiego. Zimą oczywiście, Michałowice i okolica zapraszają amatorów nart, zarówno biegowych jak i zjazdowych.

Michałowice to miejscowość artystów – mieszka tu i tworzy malarz Paweł Trybalski – przedstawiciel surrealizmu i malarstwa alegorycznego. Funkcjonują tutaj również dwa małe teatry Teatr Nasz i Teatr Cinema, grające kabarety i spektakle. Blisko stąd do Jeleniej Góry (około 14 km do centrum), Cieplic (ok 10 km), Szklarskiej Poręby (ok 7 km), czeskiego Harrachova (18 km) bądź stolicy Czech – Pragi (ok 130 km).

Więcej o Michałowicach znajdziesz pod adresem: http://www.michalowice.net.pl

Polecamy

Licznik: 784779

Dzisiaj: 34

Online: 11