Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2017

Święta coraz bliżej, więc najwyższa pora na Bożonarodzeniowe Jarmarki - ozdoby i stroiki, świąteczne przysmaki oraz występy na żywo.

Poniżej prezentujemy listę Jarmarków Bożonarodzeniowych, które odbędą się w 2017 roku w Karkonoszach i okolicznych miejscowościach. Zachęcamy do odwiedzenia co najmniej jednego z nich - dzięki temu z łatwością poczują Państwo klimat nadchodzących świąt.

Rybnica - 10 grudnia

Jarmark organizowany jest przez Ekofarmę i Stajnię w Rybnicy. Impreza odbędzie się w niedzielę, w godzinach od 10 do 17. Na miejscu ustawione zostaną rozmaite stoiska handlowe z produktami i wyrobami regionalnymi. Dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki na kucyku oraz rozmaitych warsztatów i atrakcji. Jarmark uświetni przybycie Mikołaja oraz świąteczna muzyka grana na żywo.

Jelenia Góra - 15–17 grudnia

15.12 w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 odbędzie się koncert charytatywny „Przytulić Święta”

W dniach 16 – 17.12 odbędzie się organizowany od szesnastu lat Jarmark Bożonarodzeniowy. Jest to najstarsza impreza tego typu w regionie. Na przygotowanych stoiskach lokalni artyści i rzemieślnicy prezentują swoje dzieła związane z tematyką świąteczną. Oprócz pięknych ozdób (ręcznie malowane bombki, aniołki ze szkła, domki i serduszka z piernika, stroiki, drewniane zabawki itp.) nie zabraknie również świątecznych przysmaków – ciasteczek, miodków czy ręcznie robionej czekolady.

Impreza odbędzie się w godzinach od 10 do 16 w salach i dziedzińcu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60

Świeradów-Zdrój - 16-17 grudnia

Jarmark odbędzie się na Hali Spacerowej Świeradów-Zdrój przy ul. 3 Maja 1. W programie imprezy przewidziano: wspólne kolędowanie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, jasełka, sprzedaż choinek. 

W sobotę o godzinie 11.00 oraz w niedzielę o godzinie 13.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego SYNTONIA.

Bolków - 10 grudnia

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bolkowie odbędzie się w Domu Kultury przy ul. Szpitalnej 16. Impreza rozpocznie się o godzinie 11. Na miejscu będzie można podziwiać świąteczne ozdoby, stoliki, kartki świąteczne. Na stoiskach pojawią się również wyroby cukiernicze, pszczelarskie, wędliniarskie, a także świąteczne potrawy. W programie są również występy zespołów ludowych, scholi i uczniów SP w Bolkowie oraz rozmaite konkursy (na potrawę świąteczną, na kartkę świąteczną i szopkę bożonarodzeniową).

Łomnica - 25-26 listopada, 2–3 grudnia, 9–10 grudnia

Coroczny Kiermasz Adwentowy na Folwarku i w Stodole Świątecznej Magii jest największym z łomnickich kiermaszy. Liczne grono wystawców oferuje rozmaite wyroby, które mogą okazać się doskonałymi prezentami pod choinkę. Oprócz podarunków dla najbliższych na miejscu będzie można również spróbować wyśmienitych potraw, wypić świątecznego grzańca oraz wziąć udział w warsztatach zdobienia bombek. Kiermasz uświetnią rozmaite atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz muzyka na żywo oraz radosna atmosfera. Impreza odbędzie się w ostatni weekend listopada oraz dwa weekendy grudnia w godzinach od 11 do 17. 

Jarmark we Wrocławiu

Lubań - 22 grudnia

Bożonarodzeniowy Jarmark w Lubaniu odbędzie się na rynku głównym. Impreza rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do późnych godzin popołudniowych. Na imprezie nie zabraknie stoisk z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi oraz smacznymi, regionalnymi potrawami. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach dekorowania pierników oraz skorzystać z przejażdżki na kucyku. Jarmark organizowany jest przez Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

Świdnica - 14-22 grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy na świdnickim rynku będzie można odwiedzać codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00. Oprócz stoisk z rozmaitymi regionalnymi wyrobami przewidziane zostały inne atrakcje. W trakcje Jarmarku odbędą się parady świąteczne oraz interesujące warsztaty. Na rynku ustawiona zostanie również żywa szopka, a najmłodsi będą mogli zobaczyć Mikołaja oraz krasnale. W niedzielę 17 grudnia młodzież z MDK zaprezentuje jasełka. Tego samego dnia odbędzie się też Wigilia wszystkich Świdniczan. Ponadto w ramach akcji „Książka za książkę” codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 na stoisku Biblioteki czytelnicy mogą wymieniać się książkami. Szczegółowe informacje na plakacie w galerii poniżej.  

Świebodzice - 9-17 grudnia

Na rynku ustawionych zostanie 12 drewnianych domków, w których wystawcy zaprezentują ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne a także słodycze i inne przysmaki. Wydarzeniu będą towarzyszyć rozmaite atrakcje. Jarmark odbędzie się w godzinach od 11 do 18.

Wałbrzych - 8-9 grudnia

Na wałbrzyskim Rynku skupią się twórcy rękodzieła oraz wystawcy oferujący smaczne przekąski, świąteczne dania i dobre napitki. Wystawcy będą pochodzić z miasta i regionu. Oprócz licznych stoisk, na Rynku będzie można podziwiać też prezentacje artystyczne szkół wałbrzyskich oraz przedstawienia jasełkowe. Podczas imprezy prezydent miasta uroczyście oświetli miejską choinkę.

Wrocław - 17 listopada - 22 grudnia

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to najpopularniejsza tego typu impreza na Dolnym Śląsku. Co roku na Rynku Głównym ustawiane są drewniane domki, w których wystawcy z różnych zakątków Polski prezentują swoje wyroby. Na stoiskach można zaopatrzyć się w rozmaite ozdoby świąteczne i prezenty dla najbliższych. Nie może również zabraknąć punktów gastronomicznych oferujących przekąski, regionalne potrawy i trunki. Sprzedaż w domkach drewnianych prowadzona będzie od 10 do 21.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu


Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu


Program Jarmarku:
17.11 – Oficjalne otwarcie Jarmarku z udziałem orkiestry dętej (17:00)
26.11 – Baśniowa Parada Elfów i Reniferów (17:00)
1.12 – Powitanie Mikołaja (17:30) i oficjalne rozświetlenie choinki (18:00)
2.12 – Świąteczne występy artystyczne na scenie (15:00-20:00)
3.12 – Świąteczna Parada z Mikołajem(17:00)
10.12 – Świąteczne występy artystyczne na scenie (16:30-18:30)
17.12 – Magiczny Korowód Kolędników
Poruszając temat Jarmarków Bożonarodzeniowych nie można pominąć tych, które mimo, że organizowane trochę dalej od Karkonoszy, zdecydowanie są warte odwiedzenia - towarzysząca im atmosfera jest niepowtarzalna i nieporównywalna z niczym innym.

Görlitz - 1-17 grudnia

Na Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym zaprezentują się handlarze oferujący ciekawe towary oraz specjały kuchni z Czech, Saksonii i oczywiście ze Śląska. Organizatorzy przygotowali ciekawy program z występami artystów i atrakcjami dla małych i dużych. Na Jarmarku można między innymi pojeździć na łyżwach, pograć w curling bawarski, wziąć udział w zabawach plastycznych oraz zobaczyć żywe zwierzęta. W ramach akcji 17 dni – 17 dań codziennie można spróbować innej potrawy. Jarmark odbywa się w zabytkowej scenerii ulicy Brüderstraße i Rynku Untermarkt na starówce w Görlitz.

Godziny otwarcia Jarmarku:
- poniedziałek – czwartek od 14 do 20
- piątek od 14 do 21
- sobota od 11 do 21
- niedziela od 11 do 20

Praga - 2 grudnia - 8 stycznia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uznanych w Europie. Jarmark odbywa się w wielu miejscach jednocześnie (Rynku Staromiejskim, Placu Wacława, Placu Republiki i Wzgórzu Zamkowym). Charakterystycznymi produktami, które warto spróbować jest m.in. wino z miodem, medovina (miód pitny) oraz ziemniaki pod różnymi postaciami: z boczkiem i kapustą, smażone spiralki, chipsy oraz pieczona szynka. Na Rynku Staromiejskim, który jest centrum jarmarku, ustawiana jest ogromna choinka a wokół niej liczne stragany. W tym miejscu odbywają się również rozmaite eventy. W drewnianych budkach można zaopatrzyć się w piękne ozdoby świąteczne, rękodzieło, zimowe elementy garderoby i biżuterię.

Drezno - 29 listopada - 24 grudnia

Drezdeński Jarmark znany jest również jako Striezelmarkt. Nazwa ta pochodzi od słynnej, oryginalnej drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej – Striezel. Jarmark w Dreźnie należy do największych i najstarszych w Niemczech. Podczas uroczystego otwarcia uruchamiana jest największa na świecie, 14-metrowa piramida bożonarodzeniowa. Tradycją jest również rozkrojenie świątecznej strucli. Na odwiedzających Jarmark czekają rozmaite atrakcje: domek z pierników, dom bajek, teatr lalek przy kalendarzu adwentowym, skrzacie kino, domek Pflaumentoffela (ludzika wykonanego z suszonych śliwek). W trackie imprezy odbywają się bożonarodzeniowe występy muzyczne i taneczne. Podczas Jarmarku odbywa się szereg świąt m.in. Święto Strucli (pochód z olbrzymią struclą, którą się uroczyście kroi i rozdaje), Święto Piramidy, Święto Piernika, Święto Świecznika oraz tradycyjne saksońskie Boże Narodzenie. Impreza odbywa się od godziny 10 do 21.

Jarmark we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Komentarz:

Dodaj