Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy po raz szósty wyciśnie z przepięknych gór tyle, ile się tylko da.

Bieg odbędzie się 2 czerwca 2018 roku w Jeleniej Górze/Sobieszowie i obejmie cztery zróżnicowane dystanse: Półmaraton z górką (28 km), Chojnik Maraton (46 km), Ultra Chojnik (102 km) oraz Siedemdziesiąt z Hakiem (71 km). 

Trasy biegów wiodą przez najpiękniejsze ścieżki Karkonoszy, w dużej mierze poza znanymi i zadeptanymi przez turystów szlakami. Drogi prowadzą po polskiej i czeskiej stronie masywu. Tym samym biegacze doświadczają szlaków o alpejskim charakterze ze stromymi, skalnymi zboczami, spektakularnymi widokami i trudnymi technicznie odcinkami.

Cztery dystanse dają szansę na zmierzenie się z Karkonoszami zarówno amatorom, jak i starym wyjadaczom. Jedni pobiegną 28 km, inni spróbują sił w „wydłużonym” maratonie, a grupy po 250 śmiałków sprawdzą swoją maksymalną wytrzymałość na dystansie Siedemdziesięciu z hakiem (71 km) oraz Ultra Chojnik (102 km). Dla samego uczestnika to – dość wydłużone – obiegnięcie Zamku Chojnik ma zawsze mistyczne konotacje – jest sam na sam z górami, walczy ze swoimi słabościami, zmaga się z wysokością.

Cztery trasy to cztery zupełnie inne wyzwania, dzięki którym można zatracić się w bieganiu. Ale to nie koniec liczb. W tym roku zdobyliśmy trzy Górskie Kozice, nagrody, które przyznawane są dla organizatorów najlepszych biegów górskich w kraju. Cieszymy się, że sposób, w jaki organizujemy nasz festiwal, został doceniony przez biegaczy – mówi Mateusz Lewicki, jeden z organizatorów. Jak widać, warto być częścią tego szaleństwa i przyjechać – przynajmniej – pokibicować.

(info ze strony Organizatora)

Szczegółowe informacje dot. startów poszczególnych biegów dostępne są na stronie: https://chojnikmaraton.pl

ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA!

Termin: 02.06.2018 r.
Miejsce: Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie, ul. Bronisława Czecha 14, Jelenia Góra

Informacje pochodzą ze strony www.jeleniagora.pl

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)